Agfa Graphics na targach InPrint w USA
6 May 2017 20:43

W dniach 25-27 kwietnia br. w Orlando na Florydzie odbywała się pierwsza zorganizowana na kontynencie północnoamerykańskim edycja targów InPrint. Podobnie jak w przypadku jej trzech wcześniejszych, europejskich odsłon, impreza była dedykowana szeroko rozumianemu drukowi przemysłowemu. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Agfa Graphics, będącej wśród firm założycielskich i sponsorów strategicznych InPrint. Belgijski producent pojawił się na nich jako dostawca zaawansowanych rozwiązań, umożliwiających integrację druku inkjetowego w ramach różnych procesów produkcyjnych, m.in. z zastosowaniem personalizacji oraz usług „na życzenie”.

Mówi Tom Cloots, dyrektor działu inkjetu przemysłowego Agfa Graphics: „Wprowadzanie druku cyfrowego do środowisk produkcyjnych, takich jak branża opakowaniowa czy dekoracyjna, oznacza dla firm z tego segmentu dodatkowe możliwości: dostawę finalnych produktów w jeszcze krótszym czasie, masową personalizację i dopasowywanie ich do potrzeb klienta, co więcej – wszystko to jest realizowane w sposób przyjazny dla środowiska, zgodnie z polityką zrównoważonego rozwoju”.

Agfa Graphics od wielu lat dostarcza na rynek poligraficzny kompleksowe rozwiązania, na które składają się m.in. różne środki chemiczne. Firma jest też producentem wyrobów ciekłych, m.in. atramentów inkjetowych, primerów oraz lakierów. Te pierwsze znajdują coraz powszechniejsze zastosowanie w wielu różnorodnych aplikacjach, np. przy kodowaniu i znakowaniu, bezpośrednim zadrukowywaniu, produkcji opakowań oraz dekorowaniu wnętrz.

Podczas targów InPrint 2017 w Orlando firma zaprezentowała na swoim stoisku szerokie spektrum rozwiązań, dedykowanych zastosowaniom przemysłowym oraz przykłady finalnych aplikacji. Znalazły się na nim m.in. zadrukowane przewody i pojemniki, personalizowane obuwie sportowe oraz butelki PET z nadrukowanymi danymi zmiennymi. Do ich wyprodukowania wykorzystano m.in. wielokrotnie nagradzane, opatentowane atramenty o niskim stopniu migracji (LM), dostosowane do wymagań względem opakowań żywnościowych.

Źródło: Agfa Graphics