Alliance Packaging wkracza w cyfrową erę z EFI Nozomi C18000
10 Apr 2018 07:33

Wraz z zakupem jednoprzebiegowej maszyny do druku opakowań z tektury falistej EFI Nozomi C18000 firma Alliance Packaging inwestuje w nowoczesną technologię druku cyfrowego bezpośrednio na podłożach sztywnych (direct-to-board). Pracująca z najwyższymi prędkościami maszyna to przełomowa oferta w obszarze cyfrowych opakowań z tektury falistej z uwagi na jej wysoką wydajność produkcyjną oraz kompletną integrację systemową.

Alliance Packaging – największy niezależny producent opakowań z tektury falistej w północno-zachodnich stanach USA – instaluje nową technologię w swej centrali w Seattle, zapewniając klientom możliwość ograniczenia ilości odpadów produkcyjnych, obniżenia kosztów druku oraz skrócenia czasów narządu. Rodzinny biznes w drugim pokoleniu, zatrudniający 500 pracowników, koncentruje się na specjalistycznych produktach z tektury falistej i specjalizuje się w krótkich czasach realizacji, skomplikowanych projektach oraz najwyższej jakości druku.

„Jesteśmy podekscytowani, ponieważ to aktualnie jedyne urządzenie cyfrowe na rynku, które pozwala podwoić możliwości naszej strategii krótkich czasów dostaw oraz najwyższej jakości grafiki” - podkreślił Scott Younger, prezes Alliance Packaging. „Wybraliśmy EFI ze względu na doskonałą obsługę serwisową, jakość Nozomi oraz zdolność urządzenia do produkcji wymagających prac w ekonomicznej cenie.”

Bezprecedensowa wydajność w bezpośrednim druku na podłożach sztywnych

Dostarczona w marcu i szykowana do majowej instalacji maszyna drukująca na płytach o szerokości 1,8 m wzniesie Alliance Packaging na nowy poziom wydajności. Działająca z maksymalną prędkością 75 m/min Nozomi C18000 jest w stanie zadrukować dwustronnie płyty tektury falistej o wymiarach 890x890 mm w tempie 10 tys./godz. Jej inkjetowy system jednoprzebiegowego druku piezoelektrycznego zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów oraz doskonały, jednolity zadruk apli. Maszyna zakupiona przez amerykańską firmę drukuje w sześciu kolorach Genuine EFI Inks (CMYK, pomarańczowy i fioletowy), zapewniając najwyższą jakość druku rozszerzonym gamutem barw z możliwością wykończeń matowych, satynowych lub błyszczących.

Alliance Packaging koncentrowała się dotychczas na wysokonakładowym druku konwencjonalnym na pudełkach i displejach z tektury falistej – a więc pracach wymagających druku i laminacji, które wydłużają czas realizacji zleceń, są bardziej kosztowne oraz generują więcej odpadów. Nowa maszyna zapewni firmie zdolność przeniesienia dużej części tej produkcji do wydajnej technologii druku cyfrowego, pozwalając na idealne dopasowanie wielkości nakładów do potrzeb klientów. Dodatkowo maszyna otwiera możliwość oferowania realizacji zleceń, które są zbyt kosztowne w przypadku stosowania technologii analogowej, takich jak personalizowane opakowania detaliczne.

EFI Fiery NZ-1000, ultra szybki interfejs cyfrowy oraz system produkcyjny wykorzystywany do sterowania maszyną, zapewni ekspertom ds. wzornictwa Alliance Packaging możliwość szybkiej i precyzyjnej realizacji nowych projektów. Klienci firmy zyskają zaś uproszczony proces wdrażania nowych produktów oraz realizacji zleceń dopasowanych do zmiennych oczekiwań rynkowych.

Maszyna, która już wkrótce zostanie zainstalowana w Alliance Packaging, będzie dodatkowo oferować:

- system kontroli jakości w linii, który aktywnie zarządza i optymalizuje ustawienia dysz głowicy drukującej oraz eliminuje błędy zapewniając najwyższą jakość druku;

- stałą architekturę głowic o wysokiej wydajności, eliminującą straty czasu wynikające z konieczności ich wymiany;

- kompatybilność z szeroką gamą tektur produkowanych przez Alliance Packaging.

Nowe standardy zrównoważonego rozwoju i zarządzania łańcuchem dostaw

Maszyna EFI Nozomi zapewnia użytkownikom duże korzyści ekologiczne, ponieważ to jedyna ultra-szybka, jednoprzebiegowa maszyna inkjetowa do zadruku tektury falistej, która posiada certyfikat OCC w zakresie recyklowalności i ponownego przerobu na papier, wydawany przez Western Michigan University Recycling, Paper and Coating Pilot Plant – czołową organizację certyfikującą dla recyklingu tektury falistej.

Na podstawie informacji EFI opracował TK