Łódzki Amcor kupił maszynę KBA Rapida 106
30 Oct 2017 10:53

Australijski producent opakowań Amcor od 2012 r. z powodzeniem korzysta w swoim zakładzie do produkcji opakowań tytoniowych w szwajcarskim Rickenbach z najdłuższej na świecie maszyny średnioformatowej Rapida 106 z 19 zespołami drukującymi i wykończeniowymi. Firma KBA-Sheetfed niedawno dostarczyła do fabryk Amcor Tobacco Packaging w Meksyku i w Polsce dwa, prawie tak samo długie – liczące po 17 zespołów drukujących, lakierujących i suszących - systemy tej wysoce zautomatyzowanej serii.

Instalacja pierwszej z nich miała miejsce we wrześniu w fabryce Amcor w Łodzi. Obie maszyny są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wydajność 15 tys. arkuszy/godz. i są zintegrowane z automatycznym systemem logistycznym samonakładaka i wykładaka. W celu uzyskania wysokiego poziomu wykończenia jednostki drukujące i lakierujące są wyposażone w tryby suszenia UV oraz mieszany. Systemy suszenia IR/TL/UV znajdują się w wieżach suszących i w segmencie przedłużenia wykładania. Ponadto obie maszyny są przygotowywane do późniejszego uzupełnienia o moduł foliowania na zimno - ColdFoil Infigo SF 110.

Klientom zależy na większej elastyczności i mniejszych nakładach. To dlatego coraz więcej zamówień realizowanych techniką wklęsłodruku przechodzi na maszyny offsetowe. Amcor Tobacco Packaging inwestuje obecnie w szczególnie długie maszyny, ponieważ umożliwiają offsetową produkcję opakowań wysokiej jakości przy użyciu wyszukanych uszlachetnień w jednym przejściu przez maszynę, dzięki czemu proces staje się szybszy i bardziej efektywny.

Na podstawie materiałów firmy Koenig & Bauer opracował TP