Amerykańska korporacja kupi kolejne maszyny EFI Nozomi
1 Feb 2019 12:20

Firma Visual Impact PrePrint, oddział druku cyfrowego należący do amerykańskiej korporacji Corrugated Synergies International (CSI), zdecydowało się na inwestycję w dwie kolejne maszyny Nozomi. Decyzja jest pokłosiem wcześniejszej udanej instalacji wysokowydajnego modelu EFI Nozomi C18000 do bezpośredniego druku LED inkjet w jednym przebiegu na podłożach z tektury falistej.

Nozomi - przełomowe, ultraszybkie rozwiązanie do produkcji opakowań z tektury falistej, wyprodukowane przez firmę Electronics For Imaging (EFI) - pozwoliło zyskać nowy potencjał rynkowy należącemu do CSI zakładowi w Santa Teresa (Nowy Meksyk). W bieżącym roku CSI ma szansę stać się użytkownikiem największej liczby maszyn EFI Nozomi, gdy dwa kolejne urządzenia zostaną zainstalowane w fabryce z okolic Las Vegas oraz w na razie niesprecyzowanej lokalizacji.

Nowe możliwości rynkowe napędzają rozwój cyfrowej produkcji

Ubiegłego lata CSI uruchomiła pierwszą z maszyn, którą wykorzystuje do produkcji opakowań i displejów z tektury falistej. W uroczystości przecięcia wstęgi wzięła wówczas udział gubernatorka stanu Nowy Meksyk Susana Martinez. „Odnieśliśmy wielki sukces z naszym pierwszym Nozomi w Nowym Meksyku” - powiedział Jeffrey Dumbach, wiceprezes CSI ds. produkcji i druku. „Po tym, jak otrzymaliśmy liczne prośby o wycenę, próbki i proofy, w świat poszła informacja o niesamowitych możliwościach maszyny. Otrzymujemy zamówienia na displeje oraz opakowania, a nasz najnowszy kontrakt dotyczy dwustronnie zadrukowanych opakowań dla handlu internetowego. Podsumowując, nasze nakłady rosną z miesiąca na miesiąc.”

Należąca do CSI fabryka w Nowym Meksyku, która zatrudnia 20 osób, realizuje wysokiej jakości druk dla szerokiej gamy klientów z zachodnich stanów USA. Operacje druku cyfrowego stanowią pierwszą fazę ambitnej strategii rozwoju przewidzianej dla tego zakładu, który znajduje się w fazie stawiania tekturnicy do obsługi krajowych klientów; ma ona również zaspokoić gwałtownie rosnący popyt na opakowania z tektury falistej meksykańskich odbiorców.

Transformacja od druku konwencjonalnego do cyfrowego

Dumbach informuje, że EFI Nozomi pozwoli firmie Visual Impact PrePrint zastąpić usługi kaszerowania bezpośrednim drukiem na tekturze falistej. „Zwiększenie cyfrowych nakładów, niesamowicie wysoka jakość oraz skrócenie czasu dotarcia z produktem na rynek – zapewniane przez Nozomi – skłoniły wielu naszych klientów do przyjmowania prac, które zapewne odrzuciliby z powodu ograniczonej wydajności maszyn wieloprzebiegowych” - tłumaczy. „No i uzyskują lepszą jakość. Nasi klienci są pod ogromnym wrażeniem jakości grafiki oraz efektu, jaki daje druk Nozomi z wysokim połyskiem. Zadowoleni jesteśmy i my, i nasi klienci”.

Jednoprzebiegowa, 71-calowa maszyna EFI Nozomi drukująca w technologii LED inket to wielokrotnie nagradzany, ultraszybki system produkcyjny, który na nowo definiuje rolę druku cyfrowego w obszarze opakowań z tektury falistej. Pracująca z prędkościami do 75 m/min – lub 10 tys. arkuszy o wymiarach 890x890 mm/godz. w druku dwustronnym – maszyna wykorzystuje innowacyjny system atramentowego druku za pomocą głowicy piezoelektrycznej, który zapewnia dokładność, najwyższej jakości kolorystykę oraz jednolitą reprodukcję apli. Za imponującą wydajność, doskonałą zgodność kolorów, skuteczne zarządzanie zleceniami oraz możliwość realizacji wersjonowanych lub zmiennych zleceń z pełnymi prędkościami odpowiada wykorzystany w maszynie interfejs EFI Fiery NZ-1000.

Zintegrowany workflow usprawnia zarządzanie

CSI jest pierwszą firmą, która posiada kompletny ekosystem EFI do obsługi tektury falistej: maszynę Nozomi oraz interfejs Fiery DFE w pełni zintegrowany z oprogramowaniem do zarządzania produkcją EFI Corrugated Packaging Suite, który działa w wielu fabrykach CSI. Będący elementem tego ostatniego Corrugated Business System oraz system realizacji produkcji w powiązaniu z rozwiązaniem do kontroli procesów EFI Escada, zapewniają doskonałą jakość tektury i świetną wydajność produkcyjną, w efekcie maksymalizując prędkość realizacji zamówień. Dzięki technologiom do zarządzania produkcją zintegrowanym w formie pakietu oprogramowania, CSI stworzyło kompletny ramowy system zarządzania produkcją, który z wyjątkową elastycznością dostarcza do klientów najwyższej jakości tekturę falistą zadrukowaną metodami cyfrowymi lub konwencjonalnymi.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rozwoju naszej współpracy z CSI i mamy nadzieję na wspieranie ich w rozwoju nakładów druku cyfrowego z pomocą dodatkowych, ultraszybkich i jednoprzebiegowych maszyn Nozomi” - mówi Frank Mallozzi, szef działu przychodów w EFI. „Oglądanie, jak klienci przekraczają nowe rynkowe granice dzięki naszemu zintegrowanemu portfolio, to zawsze wielka frajda. Maszyny Nozomi oraz kompletny ekosystem technologii opakowaniowych EFI to narzędzia, które CSI może użyć do realizacji niewykorzystanego potencjału rozwoju w sektorze tektury falistej.”
Na podstawie EFI opracował TK