Antalis łączy siły z Reconomy przy zarządzaniu odpadami
3 Aug 2021 08:00

Nowy sojusz firm Antalis i Reconomy ma na celu wspieranie klientów w zarządzaniu odpadami w najbardziej odpowiedzialny sposób. Wspólna inicjatywa ma na celu nie tylko promowanie w branży poligraficznej 100% odpowiedzialności za środowisko, ale także doradztwo i oferowanie alternatywnych podłoży o ograniczonym wpływie na ekologię.

Współpracując z Reconomy Antalis oferuje spójne, oparte na wiedzy podejście do odpadów i recyklingu w ramach kompletnego łańcucha dostaw. Wspólne oferowanie usług ma wspomóc klientów w uzyskaniu dostępu do najnowszych praktyk zarządzania odpadami, porad dotyczących redukcji odpadów oraz wytwarzania bardziej zrównoważonych produktów, jak również pomysłów, jak zarządzać odpadami bardziej efektywnie – i oszczędzać przy tym czas i pieniądze.
Reconomy, która współpracuje z siecią ponad 150 firm zajmujących się recyklingiem, jest dostawcą usług outsourcingowych w zakresie recyklingu i zarządzania zasobami oraz ekspertem w zarządzaniu odpadami z branży poligraficznej. Koordynuje ponad 12 tys. źródeł odpadów tygodniowo, a rocznie zarządza około 3 milionami ton odpadów.

Chris Green, Dyrektor Komunikacji Wizualnej w Antalis UK, mówi: Partnerstwo Antalis i Reconomy ma na celu wspieranie naszych klientów w zarządzaniu odpadami w najbardziej odpowiedzialny sposób, a usługi oferowane przez Reconomy są certyfikowane przez BPIF i zatwierdzone przez BOSS Federation. W sytuacji, gdy uwaga klientów wyraźnie koncentruje się wpływie odpadów na środowisko, właściciele marek dostrzegają większe zapotrzebowanie na praktyki bardziej przyjazne środowisku. Ma to bezpośredni wpływ na wybory dokonywane w łańcuchu dostaw, a my jako przemysł musimy również promować i wzmacniać zmiany, aby zapewnić ich wdrożenie.

Green dodaje: Drukarnie z natury lubią kontrolować własne strumienie odpadów, zwłaszcza gdy w grę wchodzą przychody. Taka praktyka może jednak pochłaniać cenne środki i odbierać je podstawowej działalności firmy. Outsourcing tej usługi pozwala naszym klientom oddać zarządzanie odpadami w ręce ekspertów branżowych, którym można zaufać, i zapewnia najlepsze rozwiązania środowiskowe w zakresie obsługi różnych rodzajów odpadów materiałowych.

Partnerzy wzywają do rozważenia każdego aspektu procesu, począwszy od odpowiedniego doboru substratów mającego wpływ na to, czy materiał zostanie poddany recyklingowi, odzyskowi czy też będzie składowany na wysypisku, gdy stanie się produktem wycofanym z eksploatacji. Proces rozpoczyna się od audytu mającego na celu ocenę bieżących procesów. Na tej podstawie można sporządzić raport o odpadach i przedstawić propozycję z zalecanymi wykonawcami, szacowanymi oszczędnościami, poradami dotyczącymi zgodności z wymogami ochrony środowiska, jak również alternatywnymi opcjami ekologicznych podłoży.

Opracowano na podstawie informacji firmy Antalis

error: Kopiowanie zabronione!