Największy i najszybszy laminator na południu Polski
19 Jun 2017 12:15

Follak Sp. z o.o. Sp.K., największe przedsiębiorstwo na rynku uszlachetniania druku w Polsce, w maju br. uruchomiło w swoim krakowskim oddziale laminator producenta KDX. Wcześniej identyczny model potwierdził swoją przydatność i niezawodność w oddziale firmy w Poznaniu, gdzie pracuje od roku. 

Maszyna jest przystosowana do laminowania praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku foliami, od folii BOPP, przez folie PET, na foliach metalizowanych i holograficznych kończąc. Foliowanie może odbywać się w systemach na mokro i na gorąco. Ogromnym atutem jest zastosowanie noża termicznego, który w połączeniu z laserowym systemem wykrywania zakładki pozwala na bardzo dokładną separację arkuszy i nie pozostawia żadnych niepożądanych resztek folii. System grzewczy cylindra wykorzystuje innowacyjną technologię elektromagnetyczną, dzięki której możliwa jest bardzo dokładna i stabilna regulacja temperatury. Laminowanie odbywa się z maksymalną prędkością 85 mb/min przy formacie do 1220x1650 mm. Oznacza to, że laminator KDX jest największą i najszybszą typowo usługową maszyną do laminacji w południowej Polsce. Jej instalacja była odpowiedzią na wciąż rosnące wymagania rynku w tym regionie.

Krakowski oddział firmy Follak jest wyposażony w najnowocześniejszy i wyjątkowo wszechstronny pod względem uszlachetniania druku park maszynowy. Można tu wykonać wszelkie rodzaje laminowania w systemach na mokro i na gorąco. W ofercie znajdują się też foliowanie standardowe (matowe, błyszczące), Soft Touch, Anti Scratch, strukturalne, metaliczne, holograficzne oraz, dostępne od niedawna, laminowanie folią brokatową (którą można potem zadrukować offsetem!). Poza najnowocześniejszymi laminatorami w krakowskim oddziale stoją również dwa automaty sitodrukowe do formatu B1 (1020x720). Od 

lat można tu wykonać lakierowanie UV: od standardowego błyszczącego lakieru wybiórczego, poprzez lakiery wypukłe (3D), strukturalne z dodatkami brokatów, iriodinów, po lakier matowy lub Soft Touch, a także zdrapki. Dodatkowo Follak oddział Kraków oferuje klientom usługę hot-stampingu, suchego tłoczenia, sztancowania, bigowania czy perforowania. Zlecenia są wykonywane na dwóch tyglach złocących i nowoczesnym automacie złocąco-sztancującym, do formatu B1+ (1050x750 mm). Pozwala to na zachowanie ogromnej konkurencyjności w zakresie cen i szybkości wykonywania powierzonych zadań. W oddziale tym istnieje również możliwość kalandrowania, czyli wyciskania struktury na papierze zadrukowanym i np. uszlachetnionym, stanowiącego bardzo ciekawe połączenie o wyjątkowych walorach wizualnych. Do wyboru jest aż pięć różnych faktur, między innymi skóra i płótno. 

Wszystkie wymienione usługi, połączone ze sobą w różnych konfiguracjach, nadają produktom oryginalny i przyciągający wzrok wygląd. Krakowski oddział Follak oferuje również dodatkowo usługi naświetlania filmów i matryc sitodrukowych.

Od niedawna krakowski oddział firmy Follak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lokalnego rynku, wydłużył czas pracy biura produkcji (obecnie czynne w godzinach 6.00 – 22.00). Doświadczeni kierownicy produkcji udzielają porad technologicznych, przyjmują zlecenia i czuwają nad ich realizacją. We współpracy z wysoko wykwalifikowanymi operatorami maszyn dbają o satysfakcję klientów i pielęgnują przeszło 20-letnią tradycję firmy, cały czas się rozwijając, ucząc i szukając innowacyjnych rozwiązań. 

www.follak.com.pl

Artykuł sponsorowany