Nowoczesne rozwiązania MOSCA dla branży tektury falistej
19 Jun 2017 12:05

W marcu br. MOSCA GmbH po raz pierwszy zaprezentowała na targach w Szanghaju nową wiązarkę poprzeczną UCB do produktów z tektury falistej. Pokazano również unowocześnione urządzenie UATRI-2 XT oraz SoniXs TRC-6, a także w pełni zautomatyzowany KZV-111-Combi. Zaprojektowano je specjalnie dla przemysłu przetwarzającego tekturę falistą.

Półautomatyczne i automatyczne wiązarki MOSCA to przede wszystkim przyjazne dla użytkownika funkcje, wysoka niezawodność i łatwa obsługa. Dzięki opcjom umożliwiającym pełną komunikację sieciową wiązarki MOSCA można zastosować w zautomatyzowanych oraz centralnie sterowanych liniach produkcyjnych i pakujących.

Niezawodne wiązanie złożonych produktów

Wprowadzając do oferty UCB, MOSCA rozszerza dotychczasowe portfolio produktów przeznaczonych dla branży tektury falistej. Maszyna dedykowana jest zwłaszcza do produktów złożonych z możliwością szybkiej zmiany formatu. Ustawienia najczęściej używanych wiązań można zapisać jako zdefiniowany szablon i wybrać je na panelu dotykowym. Dzięki zastosowaniu pełnej komunikacji sieciowej dostępnej w opcji wraz z interfejsem do obsługi zdalnej (Remote Monitoring Interface) możliwe stało się ustawianie szablonów i zarządzanie nimi ze stanowiska kontrolnego.

Urządzenie KZV-111-Combi zaprojektowano z myślą o produktach papierowych i tekturowych, które należy dostarczyć do klienta odpowiednio zabezpieczone przed wpływem warunków zewnętrznych. W tym przypadku połączono wiązarkę palet z owijarką folią stretch. Dzięki temu urządzenie to łączy w jedno linię pakującą składającą się z kilku maszyn. Palety można precyzyjnie opasywać do czterech razy. Agregat ultradźwiękowy MOSCA z technologią SoniXs niezawodnie zgrzewa końce taśm. Produkty są optymalnie wiązane za pomocą wysuwanej lancy, która trafia pomiędzy klocki palety. Ponadto przesuwny wózek prasy o lekkiej konstrukcji umożliwia opasywanie opakowania na różnych wysokościach. Następnie produkt jest foliowany zgodnie z zadanymi parametrami.

Automatyczne wiązanie dużej liczby produktów

Urządzenie SoniXs TRC-6 sprawdza się szczególnie w przypadku dużej liczby produktów. Opatentowana technologia ultradźwiękowa SoniXs, system prowadzenia taśmy Standard-6 

i opcjonalna, automatyczna, podwójna odwijarka taśmy maksymalnie upraszczają obsługę oraz redukują czas potrzebny na zmianę szpuli z taśmą. Już wkrótce urządzenie SoniXs TRC-6 będzie dostępne również z opcjonalnym wyrównywaniem bocznym. 

Firma MOSCA zmodernizowała także automatyczną maszynę typu UATRI-2 XT. Jest ona w stanie związać inline do 30 pakietów na minutę opakowań z tektury falistej. Po raz pierwszy maszyna jest dostępna z agregatem SoniXs z technologią ultradźwiękową. Dzięki temu może wykorzystywać do opasywania cieńsze taśmy o szerokości od 5 do 12 mm. Grubość taśmy ma istotny wpływ na redukcję uszkodzeń krawędzi produktów z tektury falistej. Lustrzana konstrukcja agregatów SoniXs umożliwia podwójne opasanie produktów – w odstępie zaledwie 85 mm pomiędzy taśmami. Maszyna UATRI-2 XT może również wiązać krótsze produkty, o długości zaledwie 160 mm.

Opracowano na podstawie materiałów firmy MOSCA