Premierowa edycja ExpoOPAKOWANIA spełniła oczekiwania
14 Dec 2017 13:55

Targi ExpoOPAKOWANIA to nowe unikatowe wydarzenie w kalendarzu Expo Silesia, które zgromadziło ponad 100 wystawców prezentujących na stoiskach maszyny i urządzenia do produkcji opakowań, technologie oraz gotowe produkty. Targi odwiedziło 1850 specjalistów nie tylko z branży opakowań, ale również z sektorów: spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego, kosmetycznego oraz automotive. 

Wśród zwiedzających dominowała kadra zarządzająca i inżynierska z zakładów przemysłowych, dyrektorzy oraz specjaliści ds. marketingu i sprzedaży, menedżerowie ds. marki i zakupów, a także projektanci, dystrybutorzy i technolodzy opakowań oraz specjaliści z działów badań i rozwoju.

Nowością Targów ExpoOPAKOWANIA była Strefa BIZNES-meeting, gdzie w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni sprzyjającej spotkaniom biznesowym można było umówić się na rozmowę, nawiązać nowe kontakty oraz wymienić poglądy.

Tej premierowej edycji Targów Opakowań towarzyszył interesujący program seminariów. Pierwszego dnia odbyło się seminarium organizowane przez partnerów Targów oraz Expo Silesia pt. „Opakowania w przemyśle”, natomiast w drugim dniu miało miejsce seminarium pt. „Współczesne opakowania – perspektywy rozwoju”, którego organizatorami byli Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych Polskiej Akademii Nauk z Zabrza oraz Expo Silesia. Grono wielu wybitnych specjalistów i autorytetów z branży dzieliło się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. 

Słuchacze mieli możliwość m.in. dowiedzieć się, jak zaprojektować opakowanie, aby przyciągało wzrok, a także jak opakowanie może pomóc firmie w utrzymaniu wysokiej pozycji na rynku, szczególnie w branżach o dużym nasileniu konkurencji. Eksperci przedstawili, w jaki sposób zorganizować produkcję opakowań, by zminimalizować straty finansowe i marnotrawstwo surowców. Inspirowali również do szukania nowych rozwiązań, np. związanych z wykorzystaniem w produkcji materiałów hybrydowych, oraz do wspierania w firmach działań proekologicznych przez stosowanie opakowań biodegradowalnych. Seminaria cieszyły się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających targi.

Podczas Targów zorganizowany został konkurs o MEDAL Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Złotym Medalem uhonorowała firmę 3D BOX Sp. z o.o. za kosz wrzutowy „MAMBA”, natomiast wyróżnienie przyznano firmie PLUS DIGITAL Sp. z o.o. za drukarkę Epson ColorWorks C7500G. Firmie EMU Display wręczono wyróżnienie za efektowny sposób prezentacji podczas Targów.

Opracowano na podstawie materiałów Expo Silesia