UPM Raflatac wprowadza do oferty folie o grubości 65 mikronów
24 Aug 2018 11:27

Firma UPM Raflatac wprowadza rozwiązania etykietowe przyszłości, które są innowacyjne i bezpieczne dla środowiska. Najnowszym produktem wpisującym się w ideę zrównoważonego rozwoju jest najcieńsza w firmowej ofercie elastyczna folia PE 65 w wersjach przezroczystej i białej. Foliowe materiały etykietowe z rodziny PE o grubości 65 mikronów doskonale nadają się do w pełni elastycznych opakowań i tubek w segmentach chemii gospodarczej oraz kosmetyków i artykułów toaletowych.

Cieńsze wersje standardowej folii PE 85 zapewniają tę samą zdolność dopasowania do klejonych powierzchni i elastyczność, tworząc na pojemniku efekt „no look” (czyli stapiając się z tłem). Te cechy w połączeniu z odpornością na wodę, tłuszcze oraz chemikalia sprawiają, że nowe folie PE 65 stanowią ekologiczną alternatywę na rynku etykiet. 

Jak przekonuje producent, wybór proekologicznych produktów w rodzaju etykiet PE 65 (w połączeniu z uniwersalnym klejem UPM Raflatac) może pomóc firmom z segmentu chemii gospodarczej oraz kosmetyków i artykułów toaletowych w ograniczeniu wpływu ich etykiet na środowisko naturalne. Zgodnie z wynikami Oceny Cyklu Życia produktów UPM Raflatac, opracowanymi w zgodzie z międzynarodowymi standardami ISO 14040/44, dzięki wdrożeniu folii PE 65 w miejsce jej grubszego odpowiednika PE 85 producenci są w stanie w istotnym stopniu zredukować zużycie energii (o 15%), emisję gazów cieplarnianych (o 14%) oraz wody (o 13%). Warto wspomnieć, że materiał PE 65 otrzymał niedawno nagrodę „2017 Sustainable Packaging Award” (Opakowanie przyjazne środowisku) przyznawaną przez M. Success Media Group, która doceniła jego ekologiczność.

Nowe materiały foliowe PE 65 firmy UPM Raflatac idealnie nadają się dla każdej marki, która pragnie połączyć skuteczność w działaniu oraz zwiększoną wydajność produkcji i ekologiczne wzornictwo – powiedział Jan Hasselblatt, dyrektor ds. rozwoju biznesu w dziale Home & Personal Care w UPM Raflatac.

Na podstawie materiałów firmy UPM Raflatac opracował TK