Z firmą Infograf satysfakcja gwarantowana
24 Feb 2021 15:05

Firma Infograf zainstalowała w ostatnim czasie nowe urządzenie w firmie MATPACK. W niepołomickiej siedzibie producenta jednorazowych opakowań z kartonu do pakowania żywności i artykułów przemysłowych stanęła automatyczna składarko-sklejarka GK-800GS do pudełek z funkcją zamykanego dna.

Optymalna cena i jakość

GK-800GS to jeden z przedstawicieli rodziny składarko-sklejarek znanego i cenionego producenta, firmy Rolam/Ragaoke. Decyzja o zakupie tego modelu wynikała z oceny możliwości, jakie posiada, zwłaszcza klejenia opakowań z 6 punktami klejowymi. Nie ukrywam, że również cena odegrała istotną rolę. W naszej branży kupno maszyn wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, na poniesienie których nie zawsze mogą pozwolić sobie firmy od niedawna obecne na rynku (a nasza funkcjonuje od 2016 r.). Tymczasem składarko-sklejarka Rolam dostarczona przez Infograf oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny – mówi Dominika Wiącek z firmy MATPACK.

Firma, która w tym roku obchodzi 5-lecie istnienia, stawia na wszechstronność, kreatywność i wysoką estetykę wykonania swych opakowań. Specjalizuje się w produkcji pudełek cukierniczych, reklamowych, gastronomicznych i przemysłowych, nie stroniąc od nietypowych i często złożonych zleceń w zakresie nadruku, zdobienia oraz uszlachetniania opakowań kartonowych. W tym celu potrzebuje jednak wysokiej jakości maszyn produkcyjnych. 

W poszukiwaniu optymalnej składarko-sklejarki Dominika Wiącek trafiła na firmę Infograf. Polecił ją mechanik, który obsługuje nasze maszyny. Już po pierwszej rozmowie z jej dyrektorem handlowym Wiesławem Dawidowiczem wiedziałam, że nawiążemy współpracę. Przekonały mnie do tego jego rozległa wiedza na temat naszej branży, a także umiejętność dobrania optymalnego rozwiązania do naszych potrzeb. Cenię sobie również jego opanowanie i spokój, których mi czasami brakuje, a przecież przeciwieństwa się przyciągają – wyjaśnia właścicielka MATPACK.

Spółka Infograf to wyłączny przedstawiciel na polskim rynku firmy Rolam/Ragaoke. Oprócz urządzeń tej marki gorzowskie przedsiębiorstwo oferuje dodatkowo pełen pakiet maszyn potrzebnych do produkcji opakowań z kartonu i tektury, począwszy od automatów do sztancowania, na składarko-sklejarkach kończąc. 

Dla każdego coś dobrego

Gama składarko-sklejarek Rolam/Ragaoke w ofercie firmy Infograf jest na tyle szeroka, że każdy zainteresowany jest w stanie dobrać sobie model stosownie do własnych potrzeb. Zróżnicowane portfolio otwiera najbardziej zaawansowany, w pełni zautomatyzowany model GK XL 800 ze sterowaniem serwomotorowym, dzięki któremu wstępny narząd nowej pracy trwa około 5 minut. Tańszą, bo pozbawioną zaawansowanej automatyki opcję stanowi GK-800GS (to model wybrany przez MATPACK) o podobnych możliwościach i wydajności. Możliwość klejenia trzypunktowego zapewnia seria AS, a jednopunktowego BA. Jak widać, w ofercie firmy znajduje się pełen zakres maszyn od jednopunktowych do sześciopunktowych, z klejeniem dyskowym i dyszowym, z klejem na zimno i na gorąco oraz różnymi przystawkami do produkcji niestandardowych pudełek. Firma zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla oferowanych maszyn, doradztwo techniczne, usługi serwisowe dla sektora poligraficznego oraz przygotowanie wyceny maszyn i urządzeń.

Wybrany przez MATPACK model obsługuje kartony o maks. gramaturze 800 g/m2 i tekturę falistą typu A, B i E. Służy do produkcji standardowych pudełek liniowych, pudełek z automatycznym dnem i z podwójnymi ścianami. Pracuje z prędkością do 400 m/min (w trybie wolnego przesuwu 10 m/min). 

Najważniejszymi funkcjami urządzenia są wielopunktowe precyzyjne klejenie oraz szybkość linii produkcyjnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie realizować zlecenia w krótkim czasie. Dodatkowo maszyna jest wyposażona w obrotnicę, która pozwala na klejenie najbardziej skomplikowanych opakowań. Podkreśla, że pojawienie się nowej maszyny w jej firmie pozwoli rozszerzyć ofertę dla klientów: Mamy wiele pomysłów technologicznych na nowe opakowania, których dotychczas nie mogliśmy zrealizować ze względu na brak możliwości klejenia.

Instalacja maszyny przebiegła bez najmniejszych problemów. Wliczając szkolenie obsługi, cały proces zajął 5 dni roboczych. Urządzenie zostało złożone i podłączone pierwszego dnia, a już drugiego zaczęliśmy dopasowywać jego ustawienia do naszych produktów. W kolejne dni szkoleniowcy Infografu odpowiadali na pytania naszych operatorów. Finalnie maszyna ruszyła po pięciu dniach i nie zatrzymuje się aż do teraz – wspomina Dominika Wiącek. Za bezproblemową instalację w MATPACK odpowiadał Jakub Dawidowicz, który op- rócz sprawowania funkcji prezesa w firmie Infograf zajmuje się również instalacjami, uruchamianiem, szkoleniem z obsługi oraz serwisem dostarczanych maszyn.

Maszyna to nie wszystko

Składarko-sklejarka Rolam sprawuje się doskonale. Po decyzji o kupnie tego modelu oraz finalizacji płatności miałam małe obawy. Zastanawiałam się, czy nasi operatorzy będą potrafili wycisnąć z niej wszystkie możliwości. Składarko-sklejarki to maszyny, które są bardzo intuicyjne i operator musi mieć bardzo dużą wyobraźnię, aby złożyć i skleić skomplikowane pudełka. Jednak w tym przypadku zostałam bardzo mile zaskoczona; nasz dyrektor produkcji i zarazem główny operator Artur już po kilku dniach pokochał tę maszynę.

Dla firmy MATPACK kontakt z Infografem przy zakupie GK-800GS był pierwszym, ale nie ostatnim. Drugą maszyną, która ma trafić do producenta opakowań za pośrednictwem gorzowskiej firmy, będzie automat do sztancowania. W naszym parku maszynowym pracuje już kilka maszyn tego typu: sztanctygli oraz jeden automat sztancujący. Jednak z myślą o zoptymalizowaniu czasu i kosztów produkcji postanowiłam wzbogacić zakład o dodatkowe urządzenie. Pan Wiesław zaproponował automat z sekcją czyszczącą w formacie B1. Jestem przekonana, że to rozwiązanie znacznie skróci nasz czas produkcji, a przy nowej składarko-sklejarce jest to konieczne – wyjaśnia Dominika Wiącek. 

Na decyzję o wyborze tego samego dostawcy wpływ miały nie tylko świetny kontakt i dobre relacje przed zakupem, ale także doskonałe relacje po finalizacji transakcji i instalacji maszyny. Zawsze mogę do nich zadzwonić z każdym problemem, a czasami, żeby po prostu porozmawiać na tematy niekoniecznie związane z maszynami. Firmę Infograf tworzą wspaniali fachowcy i zarazem pozytywnie nastawieni ludzie, a to dla mnie bardzo ważne w relacjach biznesowych – podsumowuje właścicielka firmy MATPACK.

Profesjonalizm Infografu i wysoki poziom obsługi dostrzegają również inne firmy. Robert Fabisiak, właściciel poznańskiej spółki Poligrafia Fabisiak, zamówił identyczną składarko-sklejarkę, doceniając w ten sposób doskonałą relację jakości urządzenia do jego ceny. 

Co warte podkreślenia, już wkrótce klienci Infografu będą mogli skorzystać z jeszcze większego wyboru rozwiązań dostępnych w ofercie gorzowskiej spółki. Firma w ciągłym dążeniu do ulepszania swej oferty nawiązała współpracę z producentem maszyn do wykańczania z Tajwanu, m.in. automatów do produkcji tacek i talerzyków oraz automatów do klejenia pudełek przestrzennych. Przeprowadzone testy wykazały ich wysoką jakość i niezawodność. 

Tomasz Krawczak

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o.
Al. 11 Listopada 159 / 66-400 Gorzów Wlkp
Biuro: +48 513 700 322 / biuro@infograf.eu
tel. kom.: +48 501 262 552 / tel. kom.: +48 501 790 552
www.infograf.eu

 

error: Kopiowanie zabronione!