Asahi i Esko współpracują przy przełomowej technologii
12 Nov 2020 12:30

Firmy Asahi Photoproducts, pionier w zakresie rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, oraz Esko, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych dla branży opakowaniowej, etykietowej oraz sektorów druku wielkoformatowego, poinformowały o nawiązaniu współpracy przy opracowaniu innowacyjnego i zautomatyzowanego rozwiązania do produkcji drukowych płyt fleksograficznych.

Obaj uczestnicy wnoszą w udziale swoje najważniejsze technologie z zakresu maszyn i oprogramowania, które pozwolą stworzyć wysoce wydajne i zrównoważone rozwiązanie do produkcji form drukowych dla sektora opakowaniowego.

„Obecnie drukarnie fleksograficze funkcjonują w skomplikowanej branży oczekującej krótkiego czasu realizacji zleceń, co często negatywnie wpływa na ich wydajność operacyjną i zyski. Z tego powodu muszą uprościć swoje procesy przy jednoczesnej poprawie jakości, spójności i opłacalności. W ten sposób mogą rozwijać swój biznes i korzystnie zmieniać swój wpływ na środowisko” - powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego w Asahi Photoproducts Europe.

„Ta przełomowa innowacja będzie różnić się od innych rozwiązań dostępnych na rynku. To nie tylko zbiór dostępnych procesów produkcji płyt realizowanych w linii, ale raczej holistyczne podejście do łączenia technologii, na różnych poziomach prepressu, z wykorzystaniem inteligentnego centrum automatyzacji jako podstawy i serca rozwiązania.”

Pascal Thomas, dyrektor ds. sektora flekso w Esko, dodał: „W Esko od dawna angażujemy się w poprawę procesów produkcji płyt pod kątem jakości, wydajności oraz łączności. Wspólnie z Asahi Photoproducts podnosimy proces wytwarzania fleksograficznych form drukowych na zupełnie nowy poziom, czyniąc naszych klientów jeszcze bardziej konkurencyjnymi i gwarantując im spełnianie współczesnych oczekiwań na elastyczne i zrównoważone produkty”.

„Naszym celem współpracy z Asahi jest dostarczenie czystszych, lepiej zrównoważonych środowiskowo działań, które upraszczają proces produkcji form drukowych, poprawiają bezpieczeństwo i zapewniają wyższą spójność druku wysokiej jakości. Ostatecznym celem jest poprawa ogólnych wyników biznesowych i rentowności naszych klientów ”.

Na podstawie informacji Asahi Photoproducts opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!