Asahi Photoproducts zdobywa komplet prestiżowych nagród EFIA
6 Apr 2017 14:45

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fotopolimerowych płyt fleksograficznych, zdobyła złoty, srebrny i brązowy medal na EFIA Awards 2017 w Wielkiej Brytanii. Kategorie obejmowały druk na folii, druk na papierze i druk na tekturze falistej.

Klienci Asahi, którzy zdobyli nagrody, to CJSC Uniflex – złota nagroda za druk fleksograficzny na folii; Ultimate Packaging za druk fleksograficzny na papierze; oraz DS Smith Packaging Deutschland za druk fleksograficzny na tekturze falistej.

David Galton, dyrektor ds. sprzedaży w Asahi Photoproducts Europe, wyraził radość firmy słowami: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych prestiżowych nagród EFIA. Technologia płyt Asahi nadal jest symbolem najwyższych standardów jakości i efektywności. Wiemy od naszych klientów, że płyty Asahi są najlepszym wyborem dla firm wymagających produktów najwyższej jakości”.

Gama płyt fleksograficznych Asahi z unikatową technologią Pinning Technology for Clean Transfer umożliwia lekki docisk podczas drukowania i łagodne odcienie tonalne zanikające do zera. Zapewnia to powtarzalność jakości druku podczas produkcji, a także dłuższą żywotność płyty. Główne zalety tych płyt to lepsze przenoszenie farby i zredukowany poziom wypełnienia farbą w obszarze półcieni z mniejszym przyrostem punktu, co zapewnia dłuższe odstępy pomiędzy czyszczeniem i krótsze przestoje maszyny. Dużym plusem jest zmniejszenie ilości odpadów, co ma wpływ na zwiększenie całkowitej efektywności sprzętu (OEE). Płyty Asahi w technologii Pinning Technology for Clean Transfer są kompatybilne z wieloma najnowszymi technologiami rastrowania wysokiej rozdzielczości i odwzorowania mikropunktowego.

Ponadto płyty Asahi oferują precyzyjną rejestrację z konsekwentnie wysokimi poziomami jakości, co spełnia wymagania właściciela marki i zapewnia przewagę konkurencyjną drukarniom fleksograficznym. Galton dodał: „Efektywność druku z użyciem płyt w technologii Pinning Technology for Clean Transfer wykazała podczas testów, że wskaźnik OEE jest o 26% większy niż w przypadku konwencjonalnych płyt opartych na rozpuszczalniku. Przyczyniło się do tego przede wszystkim to, że płyta w technologii Pinning Technology pozwoliła wydrukować nakład o 33 minuty szybciej niż płyta konwencjonalna. Płyta Pinning wymagała mniej przestojów maszyny wynikających z konieczności czyszczenia, co pozwoliło zaoszczędzić 39 minut. Płyta Asahi zapewniła mniejsze straty materiału – aż o 575 metrów bieżących. Co więcej płyta Pinning zapewniła również lepszą jakość druku (mniejszy przyrost punktu) i większy kontrast. Firma Asahi jest dumna z przedstawionych wyników i korzyści, które dzięki temu rozwiązaniu może zapewniać swoim klientom”.

Źródło: Asahi Photoproducts

20887

Od lewej do prawej: Charlie Baker (prowadzący) oraz Sante Conselvan (FTA), który wręcza srebrną nagrodę przedstawicielom DS Smith Deutschland: Steffenowi Blankenburgowie i Michaelowi Fleckowi.