Asahi zapowiada nową płytę FlatTop z technologią Clean Transfer
5 Feb 2019 07:34

Firma Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fotopolimerowych płyt fleksograficznych, zapowiedziała na pierwszą połowę 2019 r. premierę płyty AFP-BFTH, jedynej na rynku płyty typu „out-of-the-box” (gotowej do natychmiastowego użytku) z płaskim punktem FlatTop, która wykorzystuje technologię Clean Transfer (czystego transferu farby) i drukuje z mniejszym naciskiem (kiss touch). Nowa płyta, dostępna w twardej wersji, wpasowuje się bezproblemowo w każdy workflow i nie wymaga specjalistycznego oprzyrządowania.

„Płyta AFP-BFTH to pierwsza płyta z technologią Clean Transfer, która podnosi homogeniczność stałych atramentów w druku” - wyjaśnia Dieter Niederstadt, Technical Marketing Manager w Asahi Photoproducts. „Zapewnia również niezmienną jakość dla całego nakładu i ogranicza liczbę zatrzymań maszyny w celu czyszczenia płyt. To wszystko przyczynia się do zwiększenia wydajności i przerobu, a jednocześnie znacząco ogranicza ilość odpadów. Po doskonałym przyjęciu technologii Clean Transfer zastosowanej w płytach Asahi wymywanych wodą cieszy nas możliwość rozszerzenia jej na inne rodzaje płyt dostępnych w naszym portfolio. Nie tylko pomogą one drukarzom flekso zwiększyć efektywność produkcji, ale dodatkowo rozszerzą zakres prac, które zaoferują oni swym klientom, a tym samym umożliwią przeniesienie większej liczby prac z offsetu na flekso.”

Szczegóły płyty AFP-BFTH

Cyfrowa płyta fleksograficzna AFP-BFTH firmy Asahi to pierwsza płyta wykorzystująca technologię Clean Transfer z płaskim punktem (Flat Top), dostępna w twardej wersji. Wśród jej zalet producent wymienia m.in.:

- łatwość utrzymania czystości płyty w trakcie druku i zachowania jego stałej jakości przy mniejszej liczbie przestojów dla czyszczenia płyt;

- dostępność w grubościach 1,14 i 1,7 mm;

- możliwość pracy z systemami farbowymi wodnymi, rozpuszczalnikowymi i UV;

- jednorodne przenoszenie farby w aplach przy zastosowaniu techniki micro-screeningu;

- zapewnienie identycznych - jak w przypadku obecnie dostępnych płyt z płaskim punktem - poziomów gęstości farb, a także delikatnej gradacji tonów w druku;

- możliwość pracy ze wszystkimi systemami naświetlania płyt.

Na podstawie informacji Asahi opracował TK