AVT i Danaher ogłosiły porozumienie w sprawie przejęcia
7 Mar 2017 10:19

 

Firma Advanced Vision Technology (AVT), czołowy producent rozwiązań do automatycznej inspekcji druku, kontroli procesów oraz systemów zapewniania jakości i kontroli barw w druku, ogłosiła zawarcie z Pelican Merger Holdings Israel ostatecznej umowy połączeniowej, zgodnie z którą zostanie przejęta przez Product Identification Platform (PIP) należącą do Danaher Corporation. Pelican Merger Holdings Israel zakupi wszystkie wyemitowane akcje AVT, płacąc gotówką po 14,5 EUR za akcję.

Systemy inspekcji w linii firmy AVT są wykorzystywane przez czołowych producentów opakowań i etykiet na świecie w celu poprawy jakości produktu oraz wydajności produkcyjnej. Wielu tych samych klientów jest obsługiwanych przez firmy X-Rite i Esko, które wchodzą w skład Platformy Identyfikacji Produktu grupy Danaher. Połączenie silnej pozycji AVT w zakresie kontroli druku i jakości z możliwościami inspekcji koloru X-Rite oraz opakowaniowym workflow Esko umożliwi wszystkim trzem firmom zaoferowanie rozwiązań, które uproszczą zarządzanie skomplikowanymi łańcuchami wartości w biznesie opakowań, zarówno producentom opakowań, jak i właścicielom marek CPG.

Jaron Lotan, dyrektor generalny AVT, powiedział: „To ekscytujący krok na drodze rozwoju AVT, zarówno z punktu widzenia naszych klientów, jak i naszych współpracowników. Bycie częścią PIP Danahera wzmocni nasze możliwości kontynuowania wdrażania naszej strategii i pozwoli nam dostarczać więcej innowacyjnych i łączonych rozwiązań dla opakowaniowego i etykietowego łańcucha wartości.”

„Jesteśmy podekscytowani przyłączeniem AVT do platformy Danaher, w której skład wchodzą X-Rite, Pantone, Esko, MediaBeacon, Videojet, Linx, Laetus oraz Foba” - powiedział Joakim Weidemanis, dyrektor wykonawczy Grupy Danaher w zakresie platformy Product ID. „AVT to doskonałe przedsiębiorstwo, które cechują innowacyjne produkty, silna marka, zaangażowany zespół oraz doskonałe perspektywy rozwoju. Uważamy AVT za naturalne dopełnienie naszej platformy biznesowej obsługującej łańcuch wartości opakowań i etykiet.”

Rada Nadzorcza AVT jednomyślnie zaaprobowała transakcję i również jednomyślnie zarekomendowała to samo akcjonariuszom AVT. Warunki transakcji zostaną teraz poddane zwyczajowym procedurom, m.in. akceptacji akcjonariuszy. Umowa powinna wejść w życie w drugim kwartale 2017 r.

Na podstawie informacji AVT opracował TK