BEUMER Group rozszerza rodzinę maszyn do workowania
6 Jul 2018 10:36

BEUMER Group oferuje teraz linię do formowania, napełniania i zgrzewania BEUMER fillpac FFS zarówno w wersji o wydajności do 2600 worków na godzinę, jak i o niższej przepustowości od 1800 worków na godzinę. Zależnie od wymagań klienta możliwy jest teraz wybór odpowiedniej klasy wydajności z rozszerzonej rodziny produktów.

Dla przedsiębiorstw petrochemicznych BEUMER Group projektuje kompletne linie pakujące z jednej ręki. W ten sposób klient może uniknąć lub zminimalizować pośredników i ma tylko jedną osobę, która prowadzi jego sprawy. Producent systemów optymalnie projektuje wydajność poszczególnych maszyn i komponentów oraz nadrzędnego układu sterowania. Klient uzyskuje dzięki temu optymalną przepustowość. Aby jeszcze lepiej reagować na potrzeby różnych zastosowań, producent systemów rozszerzył rodzinę linii do formowania, napełniania i zgrzewania BEUMER fillpac FFS. Użytkownicy otrzymują teraz maszynę do workowania zarówno w wersji o wydajności do 2600 worków na godzinę, jak i o niższej przepustowości od 1800 worków na godzinę – stosowaną na przykład w branży produkcji nawozów. Zależnie od wymagań możliwy jest teraz wybór odpowiedniej klasy wydajności z rozszerzonej rodziny produktów.

Szybka zmiana produktu

„W przypadku wersji o niższej wydajności oferujemy również łatwe w czyszczeniu rozwiązanie” – mówi inżynier dystrybucji, Christian Freise z BEUMER Group. Gdyż w szczególności produkty specjalne i inne barwione granulaty są napełniane przy użyciu maszyn o mniejszej wydajności. Przy workowaniu granulatów powstają często drobne pyły. Ponadto może dojść do osadzenia w maszynie drobnych cząstek granulatu. W razie zmiany koloru produktu klienta odpowiedni personel może w łatwy sposób przeprowadzić czyszczenie linii BEUMER fillpac FFS. „Dlatego oferujemy też wagę o okrągłej konstrukcji, która ułatwia pracownikom usuwanie resztek produktu” – opisuje Freise.

BEUMER fillpac FFS producenta systemów stanowi kompletną linię do napełniania, paletyzowania i pakowania. Linia formuje worki z konfekcjonowanego rękawa foliowego PE i napełnia je technicznymi tworzywami sztucznymi, np. granulaty PE, PP, PA lub PS. Możliwe jest też niezawodne i precyzyjne napełnianie soli lub nawozów. Przed napełnieniem granulaty są ważone. W BEUMER fillpac FFS służy do tego kalibrowany elektroniczny system ważenia. Następnie system zgrzewa worki o ciężarze do 25 kg.

Źródło: BEUMER Group