BOBST gotowy na otwarcie nowej fabryki i Centrum Kompetencji w Chinach
9 May 2018 13:18

Firma BOBST ogłosiła, że oficjalna inauguracja działalności Bobst Changzhou, drugiej chińskiej fabryki koncernu, odbędzie się 16 maja br. pod hasłem „China 4.0 – Beyond your packaging future”. Przez dwa kolejne dni (17 i 18 maja) w fabryce zorganizowane zostaną Dni Otwarte.

Nowy zakład to nowoczesna inwestycja typu greenfield zlokalizowana w Changzhou w chińskiej prowincji Jiangsu, która będzie produkować rozwiązania do druku rolowego oraz przetwórstwa w zakresie materiałów giętkich.

Uruchomienie nowego zakładu to kluczowy krok w kolejnej fazie rozwoju działalności BOBST w branży opakowań giętkich na rynku azjatyckim. Stanowi również dowód na niezmienne zaangażowanie Grupy w utrzymanie najwyższych standardów produkcji oraz w rozwój rozwiązań dla druku wklęsłego i laminacji, dopasowanych do specyficznych wymogów i praktyk przemysłowych tego regionu, przy jednoczesnej kontynuacji umacniania dominacji firmy w Azji.

„Sukces maszyny wklęsłodrukowej RS 5002 oraz laminatorów CL 750 w regionie zawdzięczamy temu, że łączą one niezrównaną jakość inżynierii BOBST oraz doświadczenie i umiejętności lokalnych fabryk w zakresie niezawodnej i wydajnej produkcji” - wyjaśnia Sebastien Geffrault, dyrektor ds. handlowych na obszarze Azji Południowo-Wschodniej w BOBST Business Unit Web-fed. „Innym czynnikiem, który stanowi wyróżniający element technologii BOBST w skali świata, jest elastyczność urządzeń w zakresie m.in. systemów farbowych oraz utwardzania, bowiem mogą być one dopasowywane do materiałów eksploatacyjnych oraz preferencji typowych dla określonego obszaru geograficznego.”

Koncentracja przez BOBST na dostarczaniu rozwiązań, które spełniają wymagania sektora opakowaniowego w Azji, znajdzie dodatkowy wyraz w formie Centrum Kompetencji, które jest częścią fabryki w Changzhou. Kierowane przez grupę doświadczonych inżynierów i specjalistów BOBST Centrum zapewni pełne wsparcie oraz wiedzę azjatyckim klientom, które przybierać będą formę praktycznych pokazów możliwości urządzeń oraz wspólnych prac nad rozwiązaniami technologicznymi z dostawcami wyposażenia, komponentów i materiałów eksploatacyjnych (a także – naturalnie – własnych prac badawczo-rozwojowych i testów firmy BOBST).

„Czołowe firmy wybierają dominujące technologie, a zakłady przetwórcze, które postawią na BOBST, zyskają przewagę nad konkurencją, ponieważ nasza wiodąca technologia jest rozwijana nie tylko dzięki synergii istniejącej w ramach własnej Grupy, ale także z wykorzystaniem lokalnej wiedzy. To oznacza, że jesteśmy w stanie dostarczać urządzenia i usługi, które już teraz są dopasowane do przyszłych potrzeb branży” - dodaje Lubin Lu, dyrektor ds. handlowych BOBST Business Unit Web-fed dla regionu Greater China.

„To ważne wydarzenie dla całej Azji, ponieważ uruchomienie nowej struktury dodatkowo wzmocni korzyści zapewniane przez naszą technologię i innowacje” - mówi Nilesh Pinto, dyrektor ds. handlowych  w BOBST Business Unit Web-fed w Indiach. „To dlatego zapraszamy klientów z Indii i Azji Południowo-Wschodniej do udziału w inauguracyjnych Dniach Otwartych 18 maja, gdy odbędzie się – w języku angielskim i chińskim - prezentacja technologii druku i wykańczania BOBST oraz demonstracja maszyny do wklęsłodruku RS 5002 oraz zaawansowanego technologicznie laminatora CL 750D”.

Na podstawie informacji BOBST opracował TK

Zdjęcia: maszyna wklęsłodrukowa RS 5002 (wyżej) oraz laminator CL 750D.