Bobst przejmuje firmę Cerutti
9 Sep 2021 14:00

Po wielomiesięcznych zmaganiach negocjacyjnych firma Bobst potwierdziła fakt przejęcia aktywów i majątku firmy Cerutti z Casale Monferrato. producenta maszyn do druku - a dokładnie jej dwóch oddziałów o nazwie Officine Meccaniche Giovanni Cerutti S.p.A. i Cerutti Packaging Equipment S.p.A., postawionych w stan upadłości w październiku 2020 roku.

Bobst zwyciężył w pierwszej rundzie aukcji przeprowadzonej 30 czerwca br., pokonując w walce o przejęcie Cerutti grupę Seconda Rinascita, która jednak dziesięć dni później podniosła swoją ofertę. W odpowiedzi szwajcarski koncern zaoferował kwotę 7 mln euro, która nie została już przebita, co było równoznaczne z jego zwycięstwem.

Projekt przemysłowy, który stanął u podstaw przejęcia Cerutti przez Bobst, to – jak donosiła pisząca o sprawach gospodarczych gazeta Il Sole 24 Ore – odbudowanie włoskiej marki „zgodnie z modelami opracowanymi z myślą o spełnianiu potrzeb określonych rynków, takich jak azjatyckie, czyli obszaru, w którym uprzednio działał Cerutti sprzedając swoje patenty chińskim i indyjskim konkurentom.”

Davide Garavaglia, dyrektor zarządzający Bobst Italia w zakładzie San Giorgio oraz szef linii produktów z obszaru wklęsłodruku, laminacji, lakierowania i metalizacji próżniowej w Grupie Bobst wyraził zadowolenie z faktu osiągnięcia porozumienia. Jak podkreślił: Bobst Italia to firma zatrudniająca ponad 440 włoskich pracowników, spośród których większość żyje w Casale Monferrato i sąsiednich gminach, zajmująca czołową pozycję w ogólnoświatowej branży.

Opracowano na podstawie informacji serwisu Converting

error: Kopiowanie zabronione!