BW Flexible Systems uruchomi Technologiczne Centrum Doskonałości
18 Jun 2021 08:56

Firma BW Flexible Systems należąca do Barry-Wehmiller Packaging Systems do końca czerwca uruchomi nowe Technologiczne Centrum Doskonałości (Technical Centre of Excellence) w angielskim Nottingham z myślą o lepszej obsłudze klientów z regionu EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka).

Nowe centrum – wspólnie z już istniejącymi we Włoszech i Holandii centrami inżynieryjnymi i produkcyjnymi - zwiększy możliwości firmy w zakresie testowania produktów, wzmocni współpracę z klientami przy skomplikowanych projektach oraz rozszerzy partnerstwo z kluczowymi dostawcami materiałów. Nowa placówka uzupełni również istniejącą sieć hubów BW Flexible Systems zajmujących się sprzedażą i serwisem we Włoszech, Rosji, Dubaju i RPA.

Nasze dzieło zbudowane jest na portfolio marek, które oferują najlepsze w swojej klasie maszyny pakujące, w tym Rose Forgrove, Sandiacre, Schib, Simionato i Symach - powiedział wiceprezes BW Flexible Systems na Europę Michele Allamprese. Nasze plany ekspansji umożliwią nam wykorzystanie połączonych sił tych kultowych marek w celu zaoferowania klientom bezproblemowych doświadczeń i dostarczenia innowacji, które spełnią ich najważniejsze potrzeby.

Technologiczne Centrum Doskonałości w Nottingham stanie się dedykowaną placówką badawczo-rozwojową, która rozwinie wiedzę techniczną i zgromadzi grono ekspertów w dziedzinie maszyn, partnerów z sektora surowcowego oraz klientów w celu współpracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie opakowań. Będzie skupiać się na dwóch obszarach o rosnących potrzebach: rozwoju zautomatyzowanych rozwiązań oraz projektowaniu maszyn, które zaspokoją rosnące zainteresowanie klientów opakowaniami wykorzystującymi ekologiczne materiały. Obiekt ten, wraz z włoskimi centrami doskonałości inżynieryjnej BW Flexible Systems, zapewni klientom większe możliwości testowania produktów i materiałów, jak również demonstracje maszyn na żywo.

Rozumiemy rosnącą wśród naszych klientów potrzebę spełniania zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju – powiedział Allamprese. Jednocześnie dostrzegamy obecne problemy związane z niedostatkiem siły roboczej oraz oczekiwaniami klientów w zakresie automatyzacji. Te wyzwania, w połączeniu z rosnącą rywalizacją między właścicielami marek, prowadzą do głębokich zmian w branży opakowaniowej. Nasze inwestycje pozwolą nam zapewnić pełne wsparcie klientom w czasie tej transformacji.

Opracowano na podstawie informacji firmy BW Flexible Systems