C8 uzupełnia gamę rozwiązań do koronowania firmy Vetaphone
8 Apr 2019 13:07

Nowa stacja C8 do aktywacji koronowej od firmy Vetaphone została stworzona z myślą o tych podłożach i zastosowaniach, w których konieczne jest użycie dużej mocy z jednego zespołu. Jak sugeruje nazwa, nowy zespół tworzy osiem ceramicznych elektrod o dużej mocy i wysokiej wydajności, pozwalających na emisję większej energii koronowania z kompaktowego systemu modułowego dopasowanego dla potrzeb współczesnych, wymagających materiałów. Uznana technologia Vetaphone została dodatkowo udoskonalona dzięki zastosowaniu solidnej konstrukcji C8, która oprócz pełnej odporności na korozję (24/7) gwarantuje również przyjazne dla użytkownika rozwiązania w zakresie konserwacji, co plasuje ją w gronie rozwiązań do obróbki powierzchniowej nowej generacji.

Wyjaśniając decyzję firmy o podjęciu prac nad C8 i jej rynkowym debiucie, dyrektor generalny Vetaphone Frank Eisby powiedział: „Potrzeby przetwórców na proste koronowanie są doskonale zaspokojone. Opracowaliśmy nową C8 dla rosnącej liczby wymagających aplikacji. Wiele nowych podłoży wykorzystuje bardziej skomplikowaną chemię i w konsekwencji wymaga procesów koronowania o wyższej mocy dla osiągnięcia niezbędnego poziomu dyn (napięcia powierzchniowego). Na nowych maszynach, przystosowanych do pracy na tak trudnych materiałach, C8 emituje promieniowanie o większej mocy na metr kwadratowy.”

Wyposażona w osiem elektrod w zespole C8 jest w stanie emitować wyładowania o wyższej mocy przy dużych prędkościach produkcyjnych. Dostępna w wariantach od 362 mm do 572 mm szerokości wstęgi i zdolna do obróbki powierzchni z prędkościami ponad 300 m/min, maszyna C8 Corona Treater - posiadająca certyfikaty zgodności CE i UL - zdążyła już znaleźć odbiorców z sektora druku cyfrowego, które korzystają z jej zalet: kompaktowości, wydajności oraz sprawności.

Na podstawie informacji Vetaphone opracował TK