CANPACK dostarcza puszki do produkcji Snap Packa
5 Dec 2018 08:17

Firma CANPACK, producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego, butelek szklanych oraz zamknięć koronowych, nawiązał współpracę partnerską z firmą Carlsberg w zakresie optymalizacji puszek wykorzystanych do produkcji Snap Packa – innowacyjnego i bezpiecznego dla środowiska opakowania zbiorczego. Nowatorska technologia klejenia zastosowana w nowym opakowaniu zmniejsza zużycie plastiku, dzięki czemu jest ono bardziej ekologiczne.

Pełne wdrożenie Snap Packa ma na celu zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych o ponad 1200 ton rocznie na całym świecie, co odpowiada 60 milionom plastikowych toreb. Oznacza to obniżenie zużycia plastiku do 76% w porównaniu z tradycyjnymi wielopakami.

CANPACK, jako firma ekologicznie odpowiedzialna, wspiera swoich klientów w redukcji śladu węglowego, podejmuje działania mające na celu ograniczenie zużycia energii i wody, a także promuje recykling. Wykonanie Snap Packa wymagało bliskiej współpracy partnerskiej i zmodyfikowania przez CANPACK procesu produkcyjnego, co umożliwiło optymalizację puszki użytej w tej pionierskiej technologii.

„Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tym nowatorskim projekcie. Stale dążymy do tego, aby nasi klienci myśleli o nas jak o preferowanym dostawcy. Dlatego tak ważne jest dla nas stworzenie wyróżniającej się oferty, łączącej zalety nowoczesnych rozwiązań opakowaniowych z konkretnymi potrzebami naszych klientów” – mówi Małgorzata Podrecka, Wiceprezes Grupy CANPACK. „Aluminiowa puszka napojowa, będąca opakowaniem wykonanym tylko
z jednego materiału, w całości nadaje się do ponownego przetwarzania w całym łańcuchu recyklingu. Cieszymy się, że dzięki technologii zastosowanej do produkcji Snap Packa, wpływ wielopaków na środowisko może być jeszcze mniejszy”.

„W przypadku innowacyjnych projektów, takich jak Snap Pack, kluczowe są zaangażowanie i elastyczność partnerów. Dzięki szybkiej reakcji i zastosowaniu nowatorskiej technologii do produkcji puszek wykorzystanych w Snap Packu, firma CANPACK spełniła wszystkie nasze oczekiwania” – podkreślił Håkon Langen, Packaging Innovation Director at Carlsberg Group.

Źródło: CANPACK