Cartes wchodzi do rodziny LFP Industrial Solutions
12 Apr 2023 14:34

Po latach oczekiwań na polski rynek poligraficzny w pełni wkracza renomowana marka Cartes. To kolejny włoski koncern - po Durst i Elitron - który trafia pod skrzydła LFP Industrial Solutions, będącego jedynym w kraju oficjalnym przedstawicielem oraz dystrybutorem urządzeń tych renomowanych marek.

Od początku swojej działalności LFP Industrial Solutions skupia się na druku cyfrowym w segmencie wielkoformatowym, a od kilku lat również na cyfrowym druku najwyższej jakości etykiet wykonywanych na maszynach z platformy Durst TAU.

Z produkcją etykiet nierozłącznie powiązana jest marka Cartes, specjalizująca się w najwyższej klasy urządzeniach do finishingu, które dedykowane są wszystkim drukarniom segmentu etykietowego.

Mająca swoje oddziały we Włoszech i Stanach Zjednoczonych marka, może poszczycić się prawdziwie imponującym doświadczeniem. Od 1970 roku dostarcza na rynek poligraficzny najwyższej jakości urządzenia przeznaczone dla etykiet, będąc przy tym pionierem w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla procesów wykańczania oraz przetwarzania druku samoprzylepnego oraz innych podłoży. W katalogu firmy znajdziemy urządzania laserowe lub semirotacyjne do cięcia oraz wykrawania etykiet, a także liczne rozwiązania służące do ich uszlachetniania, co ma niezwykle istotne znaczenie w produkcji etykiet luksusowych oraz premium.

Wysokiej klasy finishing etykiet

Obecnie na całym świecie zainstalowanych jest ponad 4300 urządzeń opatrzonych logiem Cartes. Maszyny włoskiej firmy cenione są nie tylko za wysoką jakość, lecz także wytrzymałość mechaniczną, precyzję oraz dużą szybkość produkcji w porównaniu z rozwiązaniami oferowanymi przez konkurencję. Jako jeden z nielicznych na rynku producentów oferuje najszerszą gamę maszyn z hot-stampingiem, sitodrukiem, lakierowaniem oraz zespołami wytłaczającymi. Cartes jest także pionierem zaprojektowanej niespełna ćwierć wieku temu technologii LASER, służącej do wykrawania etykiet samoprzylepnych, sztancowania oraz konwertowania.

Firma słynie z innowacji, które regularnie wprowadza do swoich produktów, o czym świadczy wiele – dotąd niespotykanych - przemyślanych rozwiązań technologicznych zarówno w liniach GT360 dedykowanych przede wszystkim drukarniom konwencjonalnym, jak też Gemini, których odbiorcami są drukarnie cyfrowe.

LFP Industrial Solutions - kompleksowe wsparcie drukarń

Dzięki wielokrotnie nagradzanym rozwiązaniom marka Cartes znana jest na całym świecie, jednak w Polsce do tej pory nie posiadała oficjalnego dystrybutora dysponującego własnym, wysoko wykwalifikowanym serwisem. Dzięki firmie LFP Industrial Solutions i jej profesjonalnemu podejściu do nabywców zarówno drukarnie cyfrowe, jak i analogowe będą mogły w całkowicie bezpieczny sposób wzbogacić swój park maszynowy o rozwiązania marki Cartes wraz z profesjonalnym wsparciem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oraz zaangażowaniem w obsługę klienta na każdym etapie zamówienia. Dla wszystkich kontrahentów LFP Industrial Solutions będzie to natomiast niepowtarzalna okazja, by zaopatrzyć się u jednego dostawcy w całą linię produkcyjną dla własnej drukarni, począwszy od przygotowania prac, a na wykończeniu i uszlachetnieniu gotowego produktu kończąc.

Opracowano na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions

Zdjęcie: (od lewej do prawej): Stefano Lodi (główny dyrektor operacyjny w Cartes); Virgilio Micale (globalny kierownik sprzedaży w Cartes); Grzegorz Zieliński (kierownik ds. obsługi klientów w LFP Industrial Solutions); Alessio Storchi (dział sprzedaży w Cartes); Krzysztof Szargut (kierownik ds. obsługi klienta w LFP Industrial Solutions); Natalia Tsamorina (kierowniczka sprzedaży w Cartes).