CCE International oraz ICE Europe: podwójna dawka wiedzy
11 Feb 2019 08:09

W dniach 12-14 marca 2019 r. w niemieckim Munich Trade Fair Center odbędą się dwie imprezy wystawiennicze o tematyce, która może zainteresować producentów opakowań: 4. edycja CCE International poświęconej prezentacji przyszłych trendów w przemyśle kartonu falistego i składanego oraz 11. edycja ICE Europe, największych na świecie targów poświęconych obróbce papieru, folii i taśm.

CCE International 2019

Swoje miejsce na targach zarezerwowało ponad 150 wystawców z 23 krajów, zajmując 5000 m2 powierzchni użytkowej. Zapowiedź targów, zawierająca setki profili wystawców oraz informacje o produktach, jest teraz dostępna dla wszystkich odwiedzających w wersji drukowanej i online. Wersja drukowana obejmuje także profil targów, fragment programu seminaryjnego oraz specjalistyczny artykuł na temat technologii inkjetowej w druku na kartonie falistym.

Przemysł kartonu falistego i składanego czerpie korzyści z kwitnącego handlu internetowego, natomiast idące w kierunku przetwarzalnych i zrównoważonych opakowań trendy znacząco napędzają wzrost w tym właśnie przemyśle. „Sytuacja gospodarcza w branży jest bardzo korzystna, ale to ważne, aby nadążyć za najnowszymi trendami, takimi jak potrzeba indywidualizacji wśród klientów oraz nowe możliwości stwarzane przez cyfryzację” – wyjaśnia Liljana Goszdziewski, dyrektor targów CCE International, w imieniu organizatora, Mack Brooks Exhibitions. „CCE International przedstawia przyszłe trendy w przemyśle kartonu falistego i składanego, pozostając najważniejszym punktem spotkań dla ekspertów z tej branży” – dodaje Liljana Goszdziewski.

Targi CCE International kontynuują w 2019 r. realizację udanej serii otwartych seminariów. Odwiedzający będą mogli codziennie wziąć udział w darmowych seminariach prowadzonych przez ekspertów z branży. Seminaria będą się skupiać na druku cyfrowym, zrównoważonym rozwoju oraz technikach przetwórstwa. Goście będą mieli okazję wziąć udział w licznych prezentacjach: British Converting poprowadzi sesję pod tytułem „Trendy druku cyfrowego w szybkiej produkcji opakowań”, Sun Automation Group omówi temat „Tektura falista metodą cyfrową – tworzenie wartości w ramach tego samego opakowania”, a EFI Electronics for Imaging przedstawi temat „Napędzanie zrównoważonego rozwoju dzięki rozwiązaniom Trailer Planning”. Aktualny program seminariów jest dostępny na stronie CCE International oraz w drukowanej zapowiedzi targów.

Jedyne w Europie targi skupiające się tylko na produkcji i obróbce tektury falistej oraz kartonu wyróżniają się na tle innych imprez ze względu na swój międzynarodowy charakter. Goście targów będą mieli okazję zapoznać się z ponad 150 wystawcami z 23 krajów, którzy zajmą aż 5000 m2 powierzchni użytkowej. Znaczna część wystawców targów CCE International 2019 pochodzi z Europy, głównie z Niemiec, Włoch, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast wystawcy z innych regionów świata to przede wszystkim reprezentanci Azji i Stanów Zjednoczonych. Wielu wystawców na żywo zaprezentuje maszyny oraz wyposażenie do produkcji i obróbki tektury falistej i kartonu na swoich stanowiskach.

Podczas targów CCE International zostanie zaprezentowane obszerne portfolio produktów dla całej linii produkcyjnej. Profil wydarzenia obejmuje surowe materiały, maszyny, wyposażenie oraz usługi związane z produkcją i obróbką tektury falistej i kartonu: papier – tektura falista i karton; materiały eksploatacyjne; linie do produkcji tektury falistej oraz wyposażenie i podzespoły; maszyny do obróbki tektury falistej i kartonu; projektowanie oraz CAD/CAM; procesy i wyposażenie drukarskie; wyposażenie do cięcia, bigowania i wykrawania; urządzenia pomocnicze, obsługa i magazynowanie materiałów; systemy do taśmowania i obsługi palet; systemy MIS i planowania pracy zakładu; ekstrakcja i belowanie odpadów. Ze względu na wyspecjalizowany profil targi CCE International są kierowane do nabywców i użytkowników maszyn do produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu.

ICE Europe 2019

Tegoroczne targi ICE Europe będą większe niż kiedykolwiek wcześniej. Zarezerwowana przestrzeń wystawowa to w tym roku 11,5 tys. m2, co daje wzrost o 4% w porównaniu do edycji 2017. Co więcej, o 6% wzrosła także liczba wystawców. Podczas ICE Europe 2019 swoje innowacyjne rozwiązania i najnowsze technologie przedstawi ponad 450 reprezentantów branży. Najważniejszymi wśród targowych trendów będą cyfryzacja, indywidualizacja i zrównoważony rozwój, które stanowią również główne kryteria dla tegorocznych nagród ICE Awards. Zapowiedź targów, zawierająca setki profili wystawców oraz informacje o produktach, jest teraz dostępna dla wszystkich odwiedzających w wersji drukowanej i online. Wersja drukowana obejmuje także specjalistyczne artykuły na temat zrównoważonego rozwoju w przemyśle przetwórczym.

Głównymi elementami tegorocznych targów ICE Europe będą cyfryzacja procesów produkcyjnych, indywidualizacja produktów oraz zrównoważony rozwój w zakresie wykorzystania materiałów i procesów. W ten sposób impreza porusza kwestię najważniejszych trendów w branży. „Przemysł przetwórczy stawia czoła różnym wyzwaniom. Z jednej strony rośnie zapotrzebowanie na zrównoważone produkty oraz bardziej zaostrzone wymogi prawne, np. nowe propozycje legislacyjne. Z drugiej strony wzrasta zapotrzebowanie klientów na zindywidualizowane, wysokiej jakości produkty i rozwiązania w zakresie opakowań, a także na innowacje i nowe możliwości oferowane przez Przemysł 4.0” – wyjaśnia Liljana Goszdziewski w imieniu organizatorów, Mack Brooks Exhibitions. „ICE Europe 2019 to centralny, międzynarodowy punkt spotkań przedstawicieli z branży przetwórczej, pozwalający zidentyfikować najlepsze sposoby przekształcania różnych wyzwań w obiecujące możliwości” – dodaje Liljana Goszdziewski.

Cyfryzacja oraz powiązane z nią inteligentne produkty i opakowania pozostają ważnym trendem w kwestii przetwórstwa. Dlatego też, po raz pierwszy w historii, podczas targów ICE Europe 2019 zostanie otwarta strefa „Special Film & Extrusion Area” dedykowana rozwijającemu się sektorowi folii specjalnych.

Już po raz drugi na targach ICE Europe 2019 zostaną przyznane nagrody ICE Awards za najlepsze praktyki, doskonałość, innowacyjność i niezwykłe osiągnięcia. Wystawcy mogą zdobyć nagrodę w jednej z czterech kategorii uznawanych obecnie za najistotniejsze w branży: „Cyfrowe rozwiązania przetwórcze”, „Zrównoważone produkty i procesy produkcyjne”, „Wydajne rozwiązania produkcyjne” oraz „Innowacje w zakresie folii specjalnych”. W ramach głosowania internetowego swoje kandydatury zgłosiło wielu wystawców z różnych krajów.

Od 29 stycznia 2019 r. społeczność przetwórcza może oddawać swoje głosy na ulubione rozwiązania w każdej z czterech kategorii na stronie ICE Europe. Głosowanie zakończy się we wtorek, 19 lutego 2019 r., o północy. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom podczas oficjalnej ceremonii we wtorek, 12 marca 2019 r. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wystawcy i goście.

Swoje miejsce na targach ICE Europe 2019 zarezerwowało około 455 wystawców z 25 różnych krajów, zajmując 11 500 m2 powierzchni użytkowej. Oznacza to, że przestrzeń ta zwiększyła się o 4% w porównaniu z całkowitą powierzchnią wystawową targów ICE Europe 2017. Liczba wystawców wzrosła o 6% w porównaniu do edycji z 2017 r. Zdecydowana większość wystawców ICE Europe 2019 pochodzi z Niemiec (55%), Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Stanów Zjednoczonych.

Ze względu na specjalistyczny charakter targi ICE Europe zostaną poświęcone wszystkim głównym obszarom i procesom produkcyjnym związanym z przetwarzaniem materiałów elastycznych, takich jak papiery, folie czy włókniny. Wystawa obejmie materiały, powlekanie/laminowanie, suszenie/utwardzanie, obróbkę wstępną i zasadniczą, akcesoria, cięcie/przewijanie, druk fleksograficzny / wklęsłodruk, wykańczanie, zarządzanie zakładem / utylizację odpadów / recykling, modernizację / ulepszanie maszyn, powlekanie specjalistyczne / przetwarzanie / cięcie, sterowanie, testowanie i dokonywanie pomiarów, zarządzanie procesami produkcyjnymi, usługi, informowanie i komunikację oraz półprodukty / produkty wykończone.

Nowa strefa „Special Film & Extrusion Area” skupia kategorie folii specjalnych (do baterii, biopolimerowych, wysokobarierowych, optycznych, odpornych na czynniki atmosferyczne i innych folii specjalistycznych) oraz rozwiązań do wytłaczania (linie do wytłaczania folii metodą rozdmuchu, linie do wytłaczania folii i arkuszy płaskich, a także zgrzewarki i kalandry).
Ważna informacja dla odwiedzających
Bilety na obie edycje targów można nabyć w internetowym sklepie z biletami. Cena za bilet jednodniowy to 24 EUR przy zakupie przez internet lub 38 EUR przy zakupie na miejscu, natomiast cena za bilet na całe wydarzenie to 34 EUR przy zakupie przez internet lub 50 EUR przy zakupie na miejscu. Bilet upoważnia posiadacza do wejścia zarówno na targi CCE Internationa, jak i CCE Europe.

Obie edycje odbywają się w tym samym czasie w monachijskim centrum wystawowym (CCE International w hali B6, ICE Europe w A5 i A6). Obie imprezy będą się odbywać we wtorek (12.03.2019) i środę (13.03.2019) w godzinach od 9.00 do 17.00 oraz w czwartek (14.03.2019) w godzinach od 9.00 do 16.00.

Źródło: organizatorzy