Christian Traumann z MULTIVAC nowym prezesem targów interpack
28 Feb 2018 13:13

Christian Traumann, dyrektor zarządzający oraz finansowy firmy MULTIVAC Sepp Haggenmüller, został mianowany prezesem interpack 2020 przez radę nadzorczą targów. Od 2015 r. Traumann pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia Food Processing and Packaging Machinery Association działającego w ramach organizacji VDMA (Związku Niemieckich Producentów Maszyn i Urządzeń) i już wcześniej – w 2011 r. - sprawował funkcję prezesa interpack. Rada nadzorcza wybrała na stanowisko wiceprezesów: Markusa Rustlera, aktywnego wspólnika w firmie Theegarten-Pactec, oraz Rolanda Strassburgera, dyrektora naczelnego przedsiębiorstwa SCHÜTZ. Kandydatury całej trójki zostały przyjęte jednogłośnie.

Pierwsze spotkanie rady nadzorczej targów interpack 2020 zapoczątkowuje fazę strategicznego ukierunkowywania i wstępnych dyskusji na temat nadchodzącej imprezy, która odbywa się co trzy lata na terenie centrum wystawowego w Düsseldorfie (następna edycja w dniach 7-13 maja 2020 r.). Ostatnie targi, zorganizowane w maju 2017 r., przyciągnęły 2866 wystawców oraz ponad 170 tys. gości i zyskały bardzo pozytywne opinie. Wiele firm podkreślało, że na żadnych wcześniejszych targach nie podpisało równie dużej liczby kontraktów. Kolejnej edycji interpack ponownie towarzyszyć będzie wystawa „components – special trade fair by interpack”; zapisy na obie imprezy już się rozpoczęły i będą trwały do lutego 2019 r.

Wystawców i gości interpack 2020 przywita całkowicie przeprojektowane Wejście Południowe i zupełnie nowa Hala 1. Prace budowlane zakończą się latem 2019 r.; nowy budynek zastąpi dotychczasowe Hale 1 i 2 i będzie dodatkowo mieścił sześć sal konferencyjnych. Bezpośrednie przejście połączy go z Centrum Kongresowym Południe (Congress Center Süd).

Na podstawie informacji organizatorów interpack opracował TK

ChristianTraumann

Roland Strassburger

Markus Rustler