Colours Factory rozwija wysokonakładową produkcję opakowań
14 Dec 2022 09:39

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu swoich klientów oczekujących kompleksowej obsługi w zakresie materiałów promocyjnych i sprzedażowych, drukarnia Colours Factory rozbudowała w ostatnim czasie swoją ofertę o wysokonakładowe opakowania klejone, wykonane z kartonu i tektury. Firma poczyniła również niezbędne inwestycje z tym związane: jednym z jej kluczowych zakupów była nowa składarko-sklejarka. Po przeanalizowaniu dostępnych ofert rynkowych, kierownictwo Colours Factory zdecydowało się na rozwiązanie firmy Koenig & Bauer. W efekcie rozpoczęła tu pracę maszyna Omega Allpro 90, która - jak podkreśla Marek Kruszka, dyrektor ds. produkcji - zautomatyzowała i znacząco usprawniła proces opakowań kartonowych i tekturowych.

Zachowana ciągłość produkcji mimo zawirowań rynkowych

Mimo trudnej sytuacji rynkowej zachowaliśmy spójność łańcucha dostaw, a dzięki przemyślanemu systemowi magazynowania i dysponowania surowcami, w ostatnich, trudnych miesiącach zachowaliśmy pełne możliwości produkcyjne - mówi Marek Kruszka. Co więcej, okres ten oznaczał dla Colours Factory kolejne inwestycje, które jeszcze bardziej poprawiły naszą wydajność, istotnie zwiększając nasz potencjał produkcyjny. Chcemy być dla naszych klientów kompleksowym dostawcą materiałów poligraficznych, w tym opakowań. W związku z tym realizowane inwestycje i dalszy rozwój dotyczyły również tej części rynku. Zakup nowej składarko-sklejarki Omega Allpro 90 to swego rodzaju ukłon w stronę wymagających klientów, poszukujących kompleksowej obsługi poligraficznej. Bogaty park sprzętowy, jego różnorodność i ogromne możliwości produkcyjne pozwalają nam dostarczać jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Dzięki ostatnim inwestycjom rozwój ten w coraz większym stopniu dotyczy też opakowań kartonowych.

Pierwsze rozwiązanie postpress Koenig & Bauer w drukarni Colours Factory

Dostarczona we wrześniu br. składarko-sklejarka to pierwsze rozwiązanie postpress marki Koenig & Bauer zakupione przez Colours Factory. O jego wyborze zdecydowało doświadczenie dostawcy w tym obszarze rynkowym, bardzo profesjonalne podejście i wszechstronne doradztwo przy konfiguracji maszyny - kontynuuje Marek Kruszka. Dzięki temu dobraliśmy rozwiązanie idealnie „skrojone” pod nasze potrzeby. Byliśmy pod dużym wrażeniem kompleksowego wsparcia zapewnionego nam przez Koenig & Bauer (CEE) - mogliśmy na nie liczyć na każdym etapie: procesu instalacji, wdrożenia, szkolenia oraz w ramach obsługi posprzedażowej.

Omega Allpro 90 to w pełni zautomatyzowana maszyna oferująca prędkość do 300 m/min., umożliwiająca produkcję opakowań różnego rodzaju: pudełek 1-punktowych ze wstępnym składaniem 1. i 3. bigu; pudełek z automatycznym dnem; pudełek stożkowych prostych i z automatycznym dnem; pudełek z podwójną ścianką, kopert typu Z-fold oraz opakowań niestandardowych: na foldery, żywność (np. frytki), płyty CD itd. Urządzenie obsługuje kartony o gramaturze z zakresu 200-500 g/m2 oraz tekturę falistą typu N, F i E.

Kluczowe korzyści z wdrożenia: wydajność i automatyzacja procesu klejenia

Maszyna dostarczona do Colours Factory to jedna z najbardziej wyrafinowanych konfiguracji składarko-sklejarek z serii Allpro sprzedanych przez nas na rynku polskim - podkreśla Michał Drożdż, regionalny szef sprzedaży Koenig & Bauer (CEE). Urządzenie cechuje duża wszechstronność i wydajność, dzięki czemu idealnie pasuje do obecnych, ale też przyszłych potrzeb Colours Factory i jej klientów. Co istotne, oczekiwania drukarni względem jej konfiguracji były bardzo konkretne i uwzględniały różnego rodzaju materiały opakowaniowe przez nią realizowane.

Marek Kruszka dodaje: W nowo zakupionej maszynie wykonujemy przede wszystkim opakowania kartonowe np. na świece, kosmetyki, farmaceutyki, suplementy diety, elektronikę, zestawy upominkowe, jak też koperty kurierskie. Największe korzyści wynikające z jej wdrożenia to skrócenie czasu realizacji zleceń oraz wyeliminowanie ręcznego klejenia, co przekłada się na wyższą jakość wykonanych opakowań. Elastyczność urządzenia, jego wydajność w połączeniu z automatycznym ustawianiem były również istotnymi czynnikami, jakie braliśmy pod uwagę przy wyborze tego rozwiązania. Obecnie realizujemy w nim zlecenia dla jednego z naszych kluczowych klientów, ale też szereg zleceń web-to-print. W tym ostatnim kontekście bardzo uwidocznił się jego potencjał w obszarze łatwości i prędkości przezbrojenia.

Wszystkie procesy „pod jednym dachem”

Stale inwestujemy w rozwiązania technologiczne, wzbogacając nasz park sprzętowy o maszyny, które pomogą nam w jak najlepszy sposób odpowiedzieć na oczekiwania klientów i całego rynku - mówi Marek Kruszka. Wszystkie one znajdują się „pod jednym dachem”, dzięki czemu większość produktów poligraficznych realizujemy w naszej firmie, wykorzystując do nich najbardziej optymalne technologie drukowania i dalszej obróbki. Tak bogate zaplecze produkcyjne daje nam niezależność i samowystarczalność - większość materiałów wykonujemy we własnym zakresie, nadzorując jakość całego procesu. Nasz obecny zakres usług, uwzględniający w coraz większym stopniu opakowania, to odpowiedź na rosnące potrzeby przedsiębiorców działających w obsługiwanych przez nas branżach: odzieżowej, farmaceutycznej, przemysłowej czy FMCG.

Jako jedna z nielicznych drukarń w kraju Colours Factory posiada m.in. możliwość samodzielnego docinania papieru i kartonu z roli do odpowiedniego arkusza, również do formatu B0+. To jeden z elementów wpisujących się we wspomnianą przez Marka Kruszkę strategię stałego optymalizowania realizowanych procesów produkcji.

Jest nam niezmiernie miło dołączyć do grona partnerów biznesowych tak prestiżowej drukarni, jaką jest Colours Factory. Z równie dużą satysfakcją odnotowujemy bardzo pozytywną ocenę zrealizowanych w związku z wdrożeniem nowej składarko-sklejarki działań, jak też jakość i wydajność samego urządzenia. Cieszymy się, że skonfigurowane wspólnie z klientem rozwiązanie spełnia w 100% jego potrzeby, pozwalając na wydajną realizację asortymentu z obszaru opakowań kartonowych i tekturowych - podsumowuje Michał Drożdż.

Opracowano na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer

error: Kopiowanie zabronione!