Cyfrowy druk offsetowy w najlepszym wydaniu dzięki HP Indigo i PrintOS
22 Nov 2018 11:26

HP Indigo usprawnia pracę firm, które zdecydowały się na drukowanie w technologii cyfrowego druku offsetowego. Bezpośredni dostęp do całego procesu daje ekosystem PrintOS, który wraz z maszynami HP Indigo (modele 20000, 10000 oraz 7800) z powodzeniem wykorzystywany jest w drukarni Colours Factory.

Nowoczesne drukarnie nastawione na druk technologicznie różnych materiałów muszą stale inwestować w najnowsze urządzenia i rozwiązania optymalizujące procesy, poprawiające jakość oraz redukujące koszty wydruku. Jedną z takich drukarni jest Colours Factory, należąca do czołówki polskich firm z sektora poligraficznego. Spółka oferuje między innymi druk wielkoformatowy, offsetowy oraz cyfrowy druk o jakości offsetu. To ostatnie możliwe jest dzięki innowacyjnym urządzeniom HP Indigo dostarczanym przez Digiprint – wyłącznego dystrybutora tych maszyn w Polsce.

Firma Colours Factory z siedzibą w Pile do cyfrowego druku wykorzystuje obecnie cztery maszyny HP Indigo: 20000, dwa modele 10000 oraz jeden 7800. Umożliwiają one produkcję zamówień niskonakładowych oraz personalizowanych. Pierwsze pozwalają na druk do formatu B1+ (736-1100 mm), dwie kolejne osiągają format B2+ (510-740 mm), z kolei model 7800 jest w stanie drukować na materiałach syntetycznych i kolorowych kartonach do formatu A3+ (317-464 mm). Kluczowe są także rozwiązania end-to-end oferowane przez HP Indigo – oprogramowanie PrintOS.

Dlaczego HP Indigo?

Najważniejszą zmianą odczuwalną dla drukarni, które decydują się na pracę z HP Indigo, są niskie nakłady przy zachowaniu bardzo atrakcyjnych cen. Najważniejsze jednak, że nie da się zauważyć różnicy jakościowej między drukiem offsetowym a cyfrowym, czego najbardziej obawiano się na polskim rynku. Dzięki HP Indigo drukarnie są w stanie znacznie rozszerzyć portfolio swoich produktów.

Jedną z największych zalet maszyn HP Indigo jest możliwość personalizacji wydruków. Niezależnie od wielkości nakładu każda sztuka może być inna: nieważne, czy zmianie ulegają dane personalne, adresy czy grafiki. Dodatkowo wykorzystanie technologii druku cyfrowego przekłada się także na ekologię, ponieważ oznacza mniejszą liczbę procesów poprzedzających druk.

Skuteczne zarządzanie dzięki HP PrintOS

PrintOS to zabezpieczona platforma w chmurze, agregująca aplikacje internetowe oraz mobilne, podłączone do urządzeń drukujących HP. Zapewnia dostawcom usług poligraficznych całkowitą kontrolę nad drukiem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Pozwala klientom uprościć i zautomatyzować produkcję od początku do końca, podejmować szybsze, świadome decyzje, stale ulepszać swe operacje oraz lepiej współpracować z partnerami. Zespół Colours Factory otrzymuje aktualizacje stanu maszyn HP Indigo za pośrednictwem pulpitu Print Beat oraz raportów opartych na danych historycznych i informacjach przekazywanych w czasie rzeczywistym. Koordynatorzy druku oraz operatorzy mogą lepiej zrozumieć ogólną wydajność produkcji i dowiedzieć się, co można jeszcze usprawnić, jak udoskonalić pracę i zwiększyć żywotność materiałów eksploatacyjnych i maszyn HP Indigo.

Co więcej, Colours Factory wykorzystuje aplikację mobilną PrintOS, aby kontrolować wszelkie operacje praktycznie w dowolnym miejscu i o każdej porze. Dzięki monitorowaniu zadań poszczególnych urządzeń i ich statusów produkcyjnych mogą, w razie potrzeby, natychmiast reagować. HP Indigo wzmacnia również pozycję dostawców usług poligraficznych oferując standardową w branży metodologię OEE (Overall Equipment Effectiveness). Dzięki PrintOS OEE użytkownicy mogą zredukować nadgodziny i koszty pracy oraz zwiększyć wydajność maszyny drukującej nawet o 20%. Innym istotnym elementem platformy PrintOS jest Strefa Wiedzy (Knowledge Zone), która umożliwia dostęp do wszystkich najnowszych informacji technicznych, wskazówek i porad w celu zapewnienia rozwiązań potencjalnych problemów, a tym samym wspiera operatorów.

HP kontynuuje rozbudowę i udoskonalanie platformy PrintOS, aby umożliwić klientom Indigo większą produktywność i zarządzanie dużymi ilościami zadań, osiągając przy tym większy zysk.

Źródło: HP