Czyste rozwiązanie bez rozlewania
8 Feb 2017 09:23

rpc2016.140 Saeplast 660 PE Container pic 1Przedsiębiorstwo RPC Sæplast wprowadziło zabezpieczoną przed rozlewaniem wersję swojego popularnego pojemnika 660L z PE, idealną do produktów zanurzonych w płynie lub półpłynnej substancji.

Nowy model ma podniesioną krawędź i silikonową uszczelkę w pokrywie, która zapewnia dopasowane zamknięcie zapobiegające rozlewaniu. Konstrukcja z inteligentnie zaprojektowanymi połączeniami elementów korpusu redukuje ryzyko wprowadzenia zanieczyszczeń, a precyzyjnie wykonana pokrywa szczelniej zamyka pojemnik. Zapewnia to nienaruszalność zawartości, a dzięki temu czystsze i bezpieczniejsze warunki podczas przetwarzania, transportu i przechowywania produktu.

Ponadto uszczelkę można łatwo wyjąć, wyczyścić i założyć ponownie. Dostępna jest także opcjonalna płyta odpływowa, która zapewnia łatwe odprowadzanie cieczy i zapobiega blokadom i zatykaniu odpływu.

Podobne jak wszystkie warianty w tej serii, pojemniki 660L są wytwarzane z trwałego, wytrzymałego polietylenu z trójścienną konstrukcją, wystarczająco mocną, aby wytrzymać trudne warunki pracy, zmiany temperatury i częste spłukiwanie wodą, typowe w przetwórniach i magazynach żywności. Ergonomiczna konstrukcja łączy optymalną higienę, w tym gładkie powierzchnie ułatwiające czyszczenie, z łatwością użytkowania.

Wszystkie pojemniki RPC Sæplast z PE przeznaczone są do wielokrotnego użytku, a także są w całości zdatne do recyklingu.

Pojemniki można oznaczyć firmowym logo. Standardowe wyposażenie obejmuje wydrukowany numer seryjny dla łatwej identyfikacji i śledzenia produktu, co można dalej rozwinąć przez wprowadzenie różnych dodatkowych znaków umożliwiających śledzenie ruchu towarów, takich jak kody kreskowe, kody QR lub znaczniki RFID.

rpc2016.140 Saeplast 660 PE Container pic 2

Źródło: RPC