Dagmar Schmidt nową prezes działu fleksograficznego Flint Group
13 Jan 2020 11:53

Flint Group wybrał Dagmar Schmidt na prezesa działu fleksograficznego; decyzja wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Wybór ma na celu zagwarantowanie strategicznej spójności działań w warunkach dążenia firmy do pełnej komercjalizacji jej innowacyjnej i dominującej na rynku oferty skierowanej dla producentów druku i opakowań na całym świecie.

Dagmar trafiła do Flint Group z BASF w 2003 r. Zanim osiągnęła w Grupie dotychczas zajmowaną pozycję – stanowisko dyrektor ds. technicznych – z powodzeniem kierowała działem Opakowań Giętkich Flint Group w roli jego dyrektor generalnej, a jeszcze wcześniej zajmowała w niej kilka stanowisk kierowniczych (w tym Globalnego Kierownika ds. Klientów Kluczowych), operacyjnych oraz w łańcuchu dostaw.

W swej nowej roli Dagmar zastąpi Aryana Moelkera, który do końca stycznia 2020 r. opuści firmę, by zająć stanowisko dyrektora generalnego w jednej z niemieckich spółek akcyjnych.

Antoine Fady, dyrektor generalny Flint Group, powiedział: „Chciałbym podziękować Aryanowi za jego istotny wkład w rozwój naszej firmy przez ostatnie sześć lat. Dokonał on przewartościowania strategicznego pozycjonowania działu fleksograficznego oraz nadzorował rozwój nowych produktów dla Flint Group w obszarze płyt HD i termicznych, nowej ekscytującej technologii płyt o jakości Nano oraz łatwego w użytku systemu Catena-E.”

O nowej nominacji wypowiedział się również dyrektor operacyjny Flint Group Steve Dryden: „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z nominacji Dagmar na prezesa działu fleksograficznego, w którym będzie nadal rozwijać swoją pasję dla innowacyjności oraz tworzenia wysoce efektywnych zespołów. Ta zmiana to kolejny przykład nominacji na kluczowe stanowiska osób z wewnątrz firmy, co zawsze jest mile widziane.”

„Dagmar, która pracowała blisko w tym dziale jako koordynatorka jego transformacji, a wcześniej jako generalna menedżerka działu Farb dla Opakowań Giętkich, jest z nim doskonale zaznajomiona. Jestem przekonany, że zapewni wartościowy wkład w nieprzerwany, udany rozwój Flint Group” - podkreślił Dryden.

Nowa prezes podkreśla: „Z ogromną radością przyjmuję nowe wyzwanie przypadające na ekscytujący okres w działalności firmy i z niecierpliwością czekam na możliwość pełnego zanurzenia się w jej działalność oraz zespołową pracę dla zagwarantowania realizacji naszej strategii.”

Na podstawie informacji Flint Group opracował TK