Dario Urbinati nowym dyrektorem generalnym firmy Gallus
13 Dec 2022 11:59

13 grudnia br. Gallus Group ogłosiła nominację Dario Urbinatiego na stanowisko dyrektora generalnego w miejsce dra Franka Schauma, który stanie na czele działu druku w koncernie Heidelberg. Posiadający 17-letnie doświadczenie w sektorze graficznym Urbinati, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora sprzedaży i serwisu w Gallus, będzie kontynuował misję firmy, jaką jest budowa korzystnej przyszłości wąskiej wstęgi w oparciu o zrównoważony rozwój - i w tym celu tworzenie przełomowych nowych technologii, takich jak wprowadzony niedawno na rynek Gallus One.

Urbinati obejmie swoje stanowisko posiadając bogate doświadczenie w prowadzeniu biznesu etykietowego, bowiem wcześniej zajmował kierownicze stanowiska u czołowych producentów z całego świata. Pracę w Gallus podjął w 2007 r., przez dziewięć kolejnych lat pracując na kilku różnych stanowiskach – ostatnio jako dyrektor zarządzający dla obszaru Azji Południowowschodniej – dbając o rozwój i przekształcając środowisko i kulturę biznesową. Następnie przeniósł się do firmy OMET China jako dyrektor zarządzający w dziale wąskiej i średniej wstęgi, a następnie został dyrektorem sprzedaży i marketingu w ACTEGA Metal Print, gdzie odegrał kluczową rolę w uruchomieniu, a następnie komercjalizacji jej przełomowej zrównoważonej technologii metalizacji.

Komentując swoje nowe stanowisko, Urbinati powiedział: Jestem zaszczycony mogąc przyjąć funkcję dyrektora generalnego Gallus. To fantastyczny, rozwijający się biznes z niesamowicie utalentowanymi i zaangażowanymi ludźmi oraz, dzięki wspierającej nas potędze Heidelberga, ekscytujący kierunek na przyszłość. Choć naszą obecną misją jest wspieranie klientów w osiąganiu sukcesu na tym polu, naszą szerszą ambicją jest zapewnienie dynamicznych technologii i usług, które zabezpieczą przyszłość sektora wąskiej wstęgi.

Dr Ludwin Monz, dyrektor generalny Heidelberga, dodaje: Dario był odpowiedzialny za ponowne skoncentrowanie działalności na bardzo jasnej wizji przyszłości etykiet. Oznaczało to zresetowanie biznesu w ważnych obszarach poprzez wzmocnienie obsługi i wsparcia klienta, pobudzenie sprzedaży i działań marketingowych oraz wiele innych. Wprowadził również ambitny program zrównoważonego rozwoju, z przełomowym zobowiązaniem do uczynienia naszych produktów neutralnymi pod względem emisji dwutlenku węgla do końca 2022 roku. Gallus to ważny filar działalności Grupy Heidelberg w zakresie opakowań, który oferuje długoterminowy potencjał wzrostu i, co ważne, podziela nasze poświęcenie dla jakości - cieszymy się, że Dario będzie kierował tą działalnością. Chciałbym również podziękować dr. Frankowi Schaumowi, poprzednio dyrektorowi generalnemu Grupy Gallus, za jego wybitne dotychczasowe przywództwo i cieszy nas, że pozostanie na stanowisku prezesa zarządu Gallus.

Pod kierownictwem Urbinatiego ukończone zostanie również „Gallus Experience Center” w szwajcarskim St. Gallen. Nowe centrum, które ma zostać uruchomione wiosną przyszłego roku, to element jego wizji stworzenia „branży etykietowej przyszłości”. Nowy obiekt został specjalnie zaprojektowany dla wspierania współpracy w ramach całej branży, jako miejsce spotkań i wymiany pomysłów klientów, marek i dostawców z całego ekosystemu, a także z myślą o rozwijaniu nowych idei, które pomogą rozwiązać kluczowe problemy branży i zapewnić jej nowe możliwości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Gallus