Domek z tektury falistej
31 Aug 2020 12:10

Eero Aarnio, artysta znany na całym świecie z projektów mebli takich jak kultowy fotel Ball Chair, zaprojektował z tektury falistej ekologiczny domek do zabawy dla dzieci. Aarnio zawsze interesował się różnymi tworzywami oraz możliwościami ich wykorzystania. Tektura falista jest dla niego źródłem szczególnej inspiracji ze względu na swoją lekkość i zalety  związane z ochroną środowiska.

Dzięki projektowi i lekkiej konstrukcji z tektury falistej, domek do zabawy można wygodnie przenosić z miejsca na miejsce. Domek może być ustawiony w pomieszczeniach lub na zewnątrz, jeśli pozwala na to pogoda. Można go również złożyć w celu łatwego przechowywania. "W tym wyjątkowym okresie ludzie spędzili więcej czasu w domu ze swoją rodziną. Zmontowanie domku do zabawy dla dzieci jest miłym zajęciem i sprawi radość całej rodzinie", skomentował Eero Aarnio. "Moje własne dzieci budowały w przeszłości chatki z pustych pudełek", wspomina Aarnio.

Trwałe białe kraftlinery używane do produkcji domków do zabawy dla dzieci są produkowane przez Metsä Board, należącą do Metsä Group. Do wykonania powierzchni użyto białych kraftlinerów Metsä Board: MetsäBoard Pro WKL 160 g/m2 został wybrany na zewnętrzną powierzchnię ze względu na jego gładką powierzchnię do druku oraz MetsäBoard Natural WKL Bright 160 g/m2 na wewnętrzną powierzchnię. Użyta tektura ma falę typu B.

"Technologia sitodruku nadaje powierzchni linera jednolitą, piękną barwę. MetsäBoard Pro WKL zapewnia szybkie schnięcie farb drukarskich. Dzięki znakomitej drukowności I doskonałej wydajności produkcji był to idealny materiał do tego projektu", mówi Ilkka Harju, Packaging Services Director EMEA and APAC Metsä Board.Domek do zabawy dla dzieci został wyprodukowany przez dwie fińskie firmy - Futupack i Capertum.

Opracowano na podstawie informacji Metsä Board

error: Kopiowanie zabronione!