Dr Michael Grosse nowym CEO firmy Syntegon Technology
5 Feb 2020 11:59

Firma Syntegon Technology, czołowy globalny dostawca rozwiązań z zakresu technologii przetwórczych i opakowaniowych, powołał dra Michaela Grosse na stanowisko nowego dyrektora generalnego. Ostatnim stanowiskiem zajmowanym przez Grosse przed przyjęciem oferty poprowadzenia Syntegon Technology było członkostwo w zarządzie Tetra Pak.

Nowy CEO posiada niezbędne doświadczenie w zakresie kierowania i zarządzania firmami z sektora inżynierii mechanicznej, zwłaszcza w obszarach przetwórstwa i pakowania produktów spożywczych. Michael Grosse pracował w Tetra Pak od 2003 r., a do zakresu jego odpowiedzialności należała – prócz innych zadań – rozbudowa globalnych usług serwisowych. Prócz wspomnianych zalet nowy CEO posiada wiedzę ekspercką w zakresie rozwoju nowych produktów i technologii produkcji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Grosse stworzył rozległą sieć kontaktów biznesowych i personalnych w branży spożywczej. Przed przystąpieniem do Tetra Pak zajmował kilka stanowisk kierowniczych w branży automotive. Stanowisko dyrektora generalnego Syntegon Technology obejmie 1 marca 2020 r.

Zastąpi na nim dra Stefana Koeniga, który przez 24 lata pracował w Grupie Bosch, z czego połowę w (odpowiednio) Bosch Packaging oraz Syntegon Technology. Od 2017 r. stał na czele tej firmy jako jej dyrektor generalny. W 2019 odpowiadał za wydzielenie Bosch Packaging ze struktur Robert Bosch GmbH oraz jej późniejszą sprzedaż.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z pozyskania dla Syntegon Technology dra Michaela Grosse, wyjątkowo doświadczonego i skutecznego menedżera. Blisko dwie dekady doświadczenia w zarządzaniu branżą maszyn opakowaniowych oraz międzynarodowa sieć znajomości to doskonałe przesłanki do dalszego udanego rozwoju Syntegon Technology. Jednocześnie chciałbym przekazać najszczersze wyrazy wdzięczności dr. Stefanowi Koenigowi. Oddał on nieopisane usługi Syntegon Technology – pod jego kierownictwem firma nie tylko zdobyła niezależność, ale także stała się bardziej zyskowna i konkurencyjna” - mówi Marc Strobel, prezes Rady Nadzorczej Syntegon Technology.

„Z niecierpliwością oczekuję zajęcia nowej pozycji w Syntegon Technology. Z uwagi na jej wysokie standardy jakości, jak również długą tradycję, Syntegon Technology jest wyjątkową firmą w sektorze opakowaniowym. Wraz z zespołem będę koncentrował się na dalszej poprawie satysfakcji klientów oraz podnoszeniu zysków” - komentuje dr Michael Grosse. „Dodatkowo w przyszłości chcielibyśmy zaoferować naszym klientom jeszcze bardziej innowacyjne i zrównoważone opakowania oraz w pełni wykorzystać szanse, jakie stawiają przed nami procesy digitalizacji.”

Zmianie na stanowisku CEO towarzyszy nominacja dra Waltera Bickela, który 1 marca br. obejmie stanowisko członka Zarządu Syntegon Technologies; będzie odpowiedzialny za kierowanie procesem transformacji Grupy. Bickel ma bogate doświadczenie na wysokich stanowiskach menedżerskich w sektorach inżynierii mechanicznej oraz motoryzacyjnym. Jest cenionym ekspertem w zakresie implementacji holistycznych programów podnoszenia zysków, restrukturyzacji modeli biznesowych oraz wykorzystywania dodatkowego potencjału wzrostu. W latach 2014-18 zajmował stanowiska dyrektora generalnego oraz dyrektora finansowego międzynarodowego producenta folii, firmy Treofan. Pełnił również zadania dyrektora operacyjnego oraz członka Rady Nadzorczej w strukturach producenta robotów przemysłowych, firmie KUKA, a także prezesa Zarządu w Maillefer Group.

Na podstawie informacji Syntegon Technology opracował TK