Drugi Durst Tau 330 RSC w The Label Makers
30 Jan 2019 09:18

Firma Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego o przemysłowej charakterystyce, poinformował o zakupie drugiej drukarki do etykiet Tau 330 RSC przez przedsiębiorstwo The Label Makers. Ta decyzja to pokłosie zauważalnego wzrostu popytu na usługi cyfrowej technologii inkjet UV firmy Durst ze strony klientów i właścicieli marek.

Maszyny produkcyjne Durst Tau 330 RSC, które zostały zainstalowane w styczniu, przyniosły kolejny skok jakości oraz 60% wzrost możliwości produkcyjnych The Label Makers, firmy znanej jako Labmak i mieszczącej się w brytyjskim Bradford. To tutaj późną jesienią ubiegłego roku pomyślnie zakończyły się beta testy pierwszego na świecie systemu RSC.

„Kolejny raz otrzymujemy niesamowitą fotograficzną jakość” - powiedział David Webster, dyrektor zarządzający firmy Labmak, która przez ostatnie 6 lat zainwestowała w technologię Durst blisko 2,5 miliona funtów. „Potrzebujemy elastyczności, zapewnienia ciągłości oraz przemysłowej skali produkcji, aby sprostać naszym wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów. Durst Tau 330 RSC zapewnia nam to wszystko, a nawet więcej: umożliwia drukowanie z prędkością 78 metrów/min (245 stóp/min)”.

„Wymagania klientów stale się zmieniają. W segmencie etykiet standardem jest obecnie zmiana terminów dostaw nawet nie z dnia na dzień, a z godziny na godzinę. Dlatego musimy zapewnić elastyczność drukowania na obu maszynach, a czasem wręcz przenosić prace z maszyn flekso. Oprogramowanie Durst Workflow umożliwia nam swobodną obsługę plików po naszej stronie w taki sposób, by zadania mogły być natychmiast modyfikowane bez konieczności wysyłania pliku z powrotem do studia, co może zabrać nawet 20 minut. Wszelkie zmiany są teraz wykonywane w pięć minut - to są realne oszczędności czasu”.

Jak dodał Webster: „Jakość druku jest fenomenalna. Teraz obsługujemy sieci supermarketów, które żądają zleceń drukowanych w technologii inkjet zamiast fleksografii ze względu na żywe, intensywne kolory, efekt sita i perfekcyjne pasowanie wydruków. Inwestycja w drugie Tau 330 RSC daje nam możliwość realizacji prac dla większej liczby klientów oraz ułatwia obsługę obecnych. Wcześniej używaliśmy maszyn Durst Tau głównie w segmencie produktów pielęgnacji osobistej. Teraz, z nowymi możliwościami, produkujemy wszystko: od etykiet żywności po etykiety na wina i alkohole wysokiej jakości, wykorzystując do tego systemy Durst Tau 330 RSC.”

Helmuth Munter, menedżer segmentu druku etykiet i opakowań w Durst, powiedział: „The Label Makers z Wielkiej Brytanii daje najlepszy przykład realizacji naszego hasła: 'Skonfiguruj swoją cyfrową przyszłość' i pokazuje, co można osiągnąć dzięki zastosowaniu technologii Durst. Tau 330 RSC może obsługiwać szeroki zakres podłoży dla bardzo zróżnicowanego spektrum opcji i aplikacji. Pokazana po raz pierwszy na Labelexpo 2017 maszyna jest teraz zainstalowana w ponad 25 lokalizacjach w całej Europie. Jest to najnowocześniejsza, zmieniająca reguły gry technologia, oferująca najwyższe prędkości drukowania, dostępna również w wersji ekonomicznej, w przystępnej cenie, na globalną skalę, dla szerokiej gamy klientów, w tym również dla małych i średniej wielkości dostawców etykiet.”

Model Durst Tau 330 RSC oferuje szerokość druku 330 mm (13 cali) w połączeniu z prędkością druku do 78 m/min (245 ft./min) i rozdzielczością 1200x1200 dpi. Dzięki temu maszyna osiąga wydajność produkcyjną na poziomie 1448 m² na godzinę. Maszyna drukuje w 8-kolorach (CMYK + W + OVG), z wykorzystaniem nowych, wysokopigmentowych tuszów, które zapewniają wyjątkową jakość druku zbliżoną do flekso i pozwalają osiągnąć blisko 95 % kolorów z przestrzeni Pantone.

Źródło: Durst