DS Smith doceniona przez EcoVadis
10 Aug 2021 10:23

Firma DS Smith otrzymała „Platynową” ocenę EcoVadis za swe działania na rzecz odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo zostało laureatem „Złotej” oceny platformy EcoVadis.

EcoVadis to niezależna, ceniona platforma do oceny kilkudziesięciu tysięcy grup i firm z 200 różnych branż w 160 krajach, wykorzystująca kryteria oceny CSR, które zostały oparte na standardach zrównoważonego rozwoju opracowanych przez zewnętrzne źródła, takie jak organizacje pozarządowe, związki zawodowe, organizacje międzynarodowe, rządy lokalne oraz instytucje audytujące.

Wyróżnienie oznacza, że DS Smith znalazła się w czołowym 1% spośród 75 tys. najlepiej ocenianych w rankingu EcoVadis firm. Przedsiębiorstwo uzyskało 90% punktów za wyniki w zakresie zrównoważonego zaopatrzenia i otrzymało pochwałę za program zaangażowania dostawców i certyfikację łańcucha dostaw FSC, oraz 80% punktów za kwestie środowiskowe i pochwałę za „wyjątkową” sprawozdawczość. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła również za:

- działania na rzecz obiegu zamkniętego w postaci poprawy wzornictwa oraz ochrony zasobów naturalnych jako elementu własnej strategii zrównoważonego rozwoju Now and Next;

- zobowiązanie do pozyskiwania papieru pochodzącego w 100% z recyklingu lub z certyfikatem łańcucha dowodowego;

- zobowiązanie do utrzymania certyfikatu systemu zarządzania energią ISO 50001 we wszystkich zakładach objętych programem.

Wouter van Tol, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, społeczności i spraw publicznych w DS Smith, powiedział: Cieszymy się, że udało nam się poprawić nasz wynik w rankingu EcoVadis i uzyskać platynową ocenę. EcoVadis to ważny rating dla naszych klientów, którzy korzystają z platformy, aby ocenić nasze wyniki jako dostawcy zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Nasi klienci chcą pewności, że – jako kluczowy element ich opakowaniowego łańcucha dostaw – jesteśmy w stanie wspierać ich w osiąganiu ich własnych celów w zakresie zrównoważonych opakowań poprzez zmniejszanie negatywnego wpływu produktów, które od nas kupują, oraz osiągania dobrych wyników ESG (w zakresie zrównoważonego rozwoju, społeczności i spraw publicznych) w ramach naszej strategii Now and Next.

Oliver Bradley, kierownik ds. raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju w DS Smith, dodał: EcoVadis funkcjonuje obok innych naszych priorytetowych ratingów ESG, w które angażujemy się z myślą o niezależnym przeglądzie naszych wyników i upewnieniu klientów, inwestorów i innych partnerów, że osiągamy dobre wyniki w tym zakresie (...). Zawsze istnieją możliwości poprawy, dlatego cenimy sobie możliwość oceny naszych wyników.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith

error: Kopiowanie zabronione!