DS Smith i DOM-TITAN eliminują styropian z opakowań
23 Aug 2021 09:40

Firma DS Smith połączyła siły ze słoweńskim dostawcą rozwiązań zamykających DOM-TITAN przy tworzeniu recyklowalnych, ochronnych opakowań kartonowych, które zastąpią dotychczasową wersję wykonaną ze styropianu.

Pomysł zastąpienia styropianowego materiału to inicjatywa Tomaža Kališnika, pracownika działu rozwoju i technologii DOM-TITAN. W celu realizacji pomysłu przedsiębiorstwo zwróciło się o pomoc do strategów ds. opakowań firmy DS Smith. Na podstawie projektu koncepcyjnego DOM-TITAN i doświadczenia DS Smith obie firmy w trakcie warsztatów określiły kluczowe punkty startowe dla nowego rozwiązania.

 

 

Klient przy projektowaniu opakowania oczekiwał, że:

- pudełko będzie miało zrównoważony charakter i wzmocni świadomość marki;

- pozwoli na optymalizację łańcucha dostaw;

- jego estetyka zrobi wrażenie na konsumentach w czasie otwierania opakowania;

- będzie łatwe w pakowaniu;

- zwiększy ochronę zapewnianą przez wypełniacze;

- umożliwi dostosowanie wypełniaczy do różnych rozmiarów zamków.

Obecnie, po opracowaniu nowego opakowania, obie firmy przekonują, że ich rozwiązanie oferuje szereg kluczowych korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, w tym możliwość 100% recyklingu w istniejących systemach odzysku, eliminację styropianu oraz strukturę wykonaną w 80% z włókien pochodzących z recyklingu.

Oprócz korzyści związanych ze zrównoważonym rozwojem rozwiązanie umożliwia także szybki montaż wypełniaczy i pełną ochronę cięższych produktów dzięki ciężarowi i konstrukcji komponentów rozwiązania.

Alenka Knez, szefowa centrum rozwojowego DS Smith w Brestanice, wyjaśnia: Nigdy nie zapominamy o zasadach obiegu zamkniętego opakowań. Opakowanie zostało zaprojektowane stosownie do poszczególnych ogniw łańcucha dostaw produktu.

W procesie projektowania wspólnie z firmą DOM-TITAN wielokrotnie przetestowaliśmy prototypy opakowań i dzięki usprawnieniom osiągnęliśmy końcowe rozwiązanie, które zapewnia wiele korzyści.

Opracowano na podstawie informacji firmy DS Smith

error: Kopiowanie zabronione!