Dunapack usprawni produkcję tektury falistej dzięki EFI Escada
22 Nov 2018 08:27

Firma Dunapack Eurobox z polskiego Ujazdu, producent opakowań z tektury falistej z nadrukiem, podpisała ostatnio porozumienie ze spółką Electronics For Imaging (EFI) na zakup EFI Escada Profile, wysoce zaawansowanego systemu do kontroli procesów w obiegu zamkniętym, umożliwiającego osiągnięcie wyższej i bardziej jednolitej jakości oraz ogólnego wzrostu wydajności produkcji.

„Od kilku lat stosujemy system Escada Syncro 7 do kontroli mokrej i suchej części naszej tekturnicy, zaś po konsultacjach z EFI na temat dodatkowych opcji, które mogłyby wspomóc nas w nieustających staraniach o poprawę jakości, zdecydowaliśmy, że Escada Profile będzie dla nas idealnym rozwiązaniem” - wyjaśnia Jakub Wojtko, dyrektor ds. produkcji w należącej do Dunapack Packaging spółki Eurobox Polska. „Wierzymy, że EFI Escada to najlepszy wybór spośród zintegrowanych systemów do kontroli tekturnic pracujących w obiegu zamkniętym, który – mam taką nadzieję – zapewni nam wiele korzyści w rodzaju zwiększenia jakości dzięki osiągnięciu wyższych prędkości produkcyjnych. Oczekujemy, że efektem tego będą oszczędności oraz dalsze podnoszenie stopnia zadowolenia naszych klientów z poprawionej i powtarzalnej jakości naszych produktów.”

Dunapack Packaging to jednostka stowarzyszona Grupy Prinzhorn, rodzinnego koncernu zatrudniającego 6600 pracowników w 15 krajach. Utworzona w 1853 r. Grupa Prinzhorn stała się europejskim liderem na rynku opakowań, papieru i recyklingu. Dodanie do jej parku maszynowego rozwiązań EFI Escada ma zagwarantować zwiększenie stopnia kontroli i możliwości raportowania błędów, a tym samym zoptymalizować produkcję realizowaną przez Dunapack Packaging.

„Dodanie Escada Clarity, a także poprawa raportowania pozwoli nam skoncentrować się na tych obszarach produkcji, które należy usprawnić i zoptymalizować. Nieustające inwestycje w nasze urządzenia oraz możliwości mają pomóc nam w osiągnięciu celów rozwojowych na przyszłość. Satysfakcja klientów dzięki poprawionej jakości produktów to ważny krok, który ma nam w tym pomóc” - dodaje Wojtko.

Na podstawie informacji EFI opracował TK