DuPont zwiększa moce produkcyjne fabryki materiału Tyvek
27 Jun 2018 14:47

DuPont Safety & Construction, jednostka biznesowa DowDuPont Specialty Products, ogłosiła plany, by zainwestować ponad 400 mln dolarów w zwiększenie zdolności produkcyjnych materiału Tyvek w swojej fabryce w Luksemburgu. Planowane zwiększenie produkcji, które wiąże się z rozbudową zakładu o nowy budynek i trzecią linię operacyjną, ma rozpocząć się w 2021 roku.

Produkty Tyvek wywarły ogromny wpływ na wiele branż. Według szacunków łączna wartość segmentów rynku z potencjałem do zastosowania produktów Tyvek wynosi kilka miliardów dolarów. „Globalny popyt na produkty DuPont Tyvek rośnie na całym świecie na wszystkich kluczowych rynkach” - powiedziała Rose Lee, prezes DuPont Safety & Construction. „Plan zwiększenia mocy produkcyjnych to kluczowy krok w rozwijaniu biznesu Tyvek, utrzymaniu naszej pozycji lidera na rynku włóknin i dostarczaniu innowacji, których klienci oczekują od naszej firmy” - dodała.

W 2017 roku DuPont świętował jubileusz 50-lecia wynalezienia materiału Tyvek, wyjątkowej włókniny w całości wykonanej z polietylenu o dużej gęstości, dzięki której wiele branż zyskało nieznane dotąd możliwości w zakresie ochrony i bezpieczeństwa. Do kluczowych segmentów przemysłu, które go wykorzystują, należy – oprócz branży budowlanej (ochrona budynków przed wilgocią) oraz odzieżowej (kombinezony ochronne) – również opakowalnictwo i poligrafia. W produkcji opakowań medycznych Tyvek uznawany jest za standard doskonałości opakowań sterylnych. Od ponad 45 lat jest powszechnie stosowany z myślą o ochronie pacjentów w placówkach służby zdrowia. Z kolei w branży poligraficznej i na rynku opakowań ochronnych Tyvek znajduje zastosowanie między innymi do zabezpieczenia transportu wyrobów farmaceutycznych i towarów szybko psujących się oraz jako materiał do produkcji kopert, metek, etykiet, banerów, opasek na rękę, map i zabezpieczeń dzieł sztuki.

Na podstawie informacji DuPont opracował TK