Dwutysięczna maszyna HP Indigo serii 3 w MCC
2 Jun 2022 13:00

W drugiej połowie maja br. HP ogłosiło kolejne ważne kroki w rozwoju maszyn Indigo - instalację 2000. maszyny oraz innowacje, które zostaną wprowadzone w najbliższych miesiącach. To ogromne wsparcie dla klientów na całym świecie w sytuacji, gdy globalny rynek etykiet wciąż rośnie.

Dowodem na wzrost popytu i świadectwem wysokiej wszechstronności serii 3 maszyn HP Indigo jest fakt, że firma HP osiągnęła dziś liczbę 2000 aktywnych urządzeń, instalując kolejne w firmie MCC, będącej światowym liderem w dziedzinie rozwiązań dla etykiet premium. MCC z siedzibą w Chicago, zatrudniająca globalnie 13 tys. specjalistów w dziedzinie druku, zainstalowała cyfrowy model HP Indigo 6K w ramach istniejącej już floty maszyn. MCC słynie z dostarczania najlepszych rozwiązań etykietowych firmom z różnych sektorów, w tym motoryzacyjnego, spożywczego i opieki zdrowotnej.

Dieter Maes, wiceprezes ds. Globalnego Marketingu i Sprzedaży w MCC, mówi: Firma MCC ma zaszczyt współpracować z HP Indigo już od ponad dwóch dekad. W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki testom beta i innowacjom, przekonaliśmy się, że HP jest wspaniałym partnerem, który pomaga naszej firmie jeszcze szybciej się rozwijać. Każde rozszerzenie naszych rozwiązań i oferty dla klientów zależy od tych relacji, a HP udowodniło, że w swoim podejściu znacznie wyprzedza konkurencję.

Haim Levit, starszy wiceprezes i dyrektor generalny HP Indigo, komentuje: Marki coraz częściej wymagają większej personalizacji i sprawniejszych łańcuchów dostaw. W połączeniu z ogromnym wzrostem liczby małych firm rośnie liczba zamówień. Dlaczego? Ponieważ drukarnie starają się wyróżniać na rynku i dostarczać nowe, indywidualne i kreatywne rozwiązania. Dzięki HP Indigo 6K nasi klienci dodatkowo ograniczają o blisko 80% odpady z mediów, co przekłada się na dziesiątki tysięcy SQM zaoszczędzonych na jedną maszynę każdego miesiącai.

MCC, ceniony partner i dostawca specjalistycznych usług druku o wysokim poziomie technicznym, kontynuuje swoją współpracę z nami w zakresie etykiet, dodając do swojej floty maszynę cyfrową HP Indigo 6K. Seria 3, obejmująca modele 6K i 8K, zapewnia naszym klientom rozwiązania umożliwiające realizację większej liczby wydruków w wysokiej jakości kolorach. Stanowi ona również platformę dla zespołu, który kontynuuje rozwój rynku w ramach transformacji cyfrowej - dodaje Haim Levit.

Drukując etykiety samoprzylepne, rękawy termokurczliwe, etykiety IML i wiele innych, HP Indigo 6K pozostaje filarem globalnego cyfrowego druku etykiet, odpowiadając za 69% produkcji etykiet cyfrowych. Połączenie szerokiego zakresu zastosowań, kolorów i automatyzacji procesów roboczych poszerza możliwości dla tych, którzy chcą zwiększyć swoją produktywność i rentowność. Oprócz modelu 6K flotę maszyn do druku etykiet Indigo uzupełniają ultra wydajne maszyny cyfrowe HP Indigo 8K i HP Indigo 25K, dzięki którym można dobrać odpowiednie urządzenie do danego zadania.

Kreatywność nabiera rozpędu

Rozszerzając możliwości dla klientów i odpowiadając na zapotrzebowanie na zestawy narzędzi kreatywnych, które są w stanie tworzyć przełomowe prace, HP ogłasza również wprowadzenie nowych wersji HP SmartStream Designer i Composer. Są one kompatybilne z Adobe CC2022, w tym z HP Spark.

HP Spark, czyli nowe i ekscytujące rozwiązanie, dołącza do narzędzi kreatywnych HP SmartStream Designer obok HP Mosaic i HP Collage. Narzędzie to daje użytkownikom możliwość tworzenia nieskończonej liczby personalizacji, dzięki czemu marki mogą oferować klientom zestaw produktów dostosowanych do ich potrzeb. Unikalne narzędzie do projektowania inspirowanego sztuką generatywną daje użytkownikom możliwość tworzenia dowolnych projektów z predefiniowanej biblioteki skryptów, a także wykorzystania własnego kodu do tworzenia prac o dokładnych i zindywidualizowanych specyfikacjach, oferując tym samym nieograniczoną liczbę pomysłów, a wszystko to za jednym naciśnięciem przycisku. Zarówno nowicjuszom, jak i specjalistom w dziedzinie projektowania HP PrintOS Marketplace zapewnia stale rosnącą bibliotekę projektów i narzędzi niezbędnych do dostosowania ich do określonych wymagań. Niezależnie od potrzeb, HP Spark zapewnia wszelką pomoc i wskazówki.

Nowe możliwości programu HP Spot Master dla szerszej gamy maszyn

Rozwiązanie do automatyzacji kolorów HP Indigo Spot Master umożliwia firmom poligraficznym uzyskanie kolorów firmowych w ciągu kilku minut, utrzymując wysoką spójność i jednolitość kolorów na całej powierzchni druku. Dzięki opatentowanemu algorytmowi szybkiego

i dokładnego dopasowania kolorów HP Indigo Spot Master zapewnia każdemu opakowaniu taki sam wygląd, niezależnie od tego, kiedy i gdzie zostało ono wydrukowane.

Zapowiedziana właśnie nowa wersja Spot Master jest łatwiejsza w użyciu, poprawia dokładność kolorów i obsługuje więcej typów zadań. Nowe możliwości obejmują m.in.: udostępnianie wyników kolorystycznych Spot Master markom zamawiającym za pośrednictwem HP PrintOS, obsługę zadań ze zmiennymi danymi, obsługę wersji zadań czy też dopasowywanie większej liczby kolorów Pantone poprzez dwukrotne użycie tych samych atramentów ("double hit").

Nowa wersja programu Spot Master ma być dostępna jeszcze w tym roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy HP

error: Kopiowanie zabronione!