Eko-rozwiązania to balsam na potrzeby marki
4 Jan 2018 14:17

Francuska specjalistyczna firma dermatologiczna Laboratoires Ducray wybrała dwa rozwiązania bezpowietrzne z oferty RPC Bramlage do pakowania swojego nowego produktu nawilżającego przeciw świądowi – Dexyane.

Firma wykorzystuje opatentowaną technologię torebki w butelce AirFree Vega oraz pompkę bezpowietrzną Ecosolution do pakowania balsamu Dexyane, a butelki AirFree Goya do kremu.

Opakowanie AirFree Vega obejmuje współwytłaczaną butelkę bezpowietrzną zawierającą wielowarstwową torebkę z ochroną barierową EVOH. Całość produkowana jest w jednoetapowym procesie, co zapewnia nienaruszalność zawartości i zachowuje aktywne składniki produktu. Podobnie też model torebki w butelce Goya zapewnia wysoki stopień ochrony aktywnych składników produktu, umożliwiając ograniczenie stosowania konserwantów i zachowanie niekleistej konsystencji kremu przy skutecznym opróżnianiu butelki na poziomie 95%.

Dla wygody użytkownika oba rozwiązania zapewniają precyzyjne i jednolite dawki oraz łatwą i intuicyjną aktywację, a także mogą być używane w dowolnej pozycji, aby móc dotrzeć do wszystkich części ciała.

Całkowicie przystosowane do recyklingu połączenie butelki Vega z pompką Ecosolution uzyskało certyfikat Ecocert. Pompki Ecosolution są wytwarzane w całości z tworzyw sztucznych bez metalowych elementów. Ponadto pompka produkowana jest z mniejszej o 50% liczby części – czterech zamiast 11 zwykle składających się na tradycyjny dozownik.

Butelka Goya oferuje doskonałą elastyczność na liniach produkcyjnych, gdyż jest zgodna z wszystkimi standardowymi urządzeniami napełniającymi, można ją napełniać w technologii powietrznej i od góry, a nakładanie pompek odbywa się bardzo szybko. Opakowanie posiada certyfikat organizacji COTREP (Komitet Techniczny ds. Recyklingu Opakowań Plastikowych), która wspiera tworzenie opakowań przystosowanych do recyklingu bez ograniczania innowacyjności.

Źródło: RPC