Ekologiczne rozwiązanie RPC do produktów o dużej lepkości
1 Feb 2018 09:51

Najnowsza pompka Ecosolution do produktów o dużej lepkości produkowana przez RPC Bramlage oferuje takie zalety jak skuteczna ochrona produktu, efektywne opróżnianie opakowania oraz konstrukcja jednomateriałowa, stanowiąc jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań opartych na pompce bezpowietrznej dostępnych na rynku.

Zarówno pompka Ecosolution, jak i butelka Vega AirFree są wytwarzane w całości z poliolefiny, która jest w pełni ogniwem łańcucha recyklingowego. W szczególności pompka nie zawiera żadnych części metalowych ani szklanych, które przeszkadzałyby w recyklingu.

Butelka AirFree obejmuje wewnętrzną torebkę z warstwą EVOH, która zapobiega dostępowi tlenu, wydłużając ochronę produktu, co jest szczególnie odpowiednie w przypadku produktów wytwarzanych z naturalnych składników i bez konserwantów. Torebka zabezpiecza także przed zanieczyszczeniem butelki przez zawartość, zachowując czystą warstwę zewnętrzną do recyklingu.

Łatwa w użyciu pompka radzi sobie doskonale z bardzo lepkimi kremami i żelami, oferując opróżnienie na poziomie 97% w przypadku nawet najgęstszych produktów. W porównaniu z typowym poziomem opróżnienia 80% w systemach powietrznych, ogranicza to marnotrawstwo produktu, zapewniając jednocześnie pozytywne wrażenia konsumentów i lepsze postrzeganie marki.

Źródło: RPC