Emmanuel Bareaud nowym prezesem Flint Group Narrow Web
18 Mar 2020 10:18

Firma Flint Group poinformowała o nominacji Emmanuela Bareauda na stanowisko prezesa biznesu Flint Group Narrow Web, ze skutkiem od 30 marca br. Jak zapowiedziała firma, nominacja ta zapewni strategiczną spójność organizacji, która będzie kontynuować swoją podróż w kierunku pełnej komercjalizacji swojej innowacyjnej, jednej z wiodących na rynku, oferty dla drukarń i producentów opakowań.

Emmanuel Bareaud posiada duże doświadczenie wyniesione z pracy w AkzoNobel (wcześniej ICI), gdzie pracował najpierw na stanowisku Director for Packaging Coatings w regionie EMEA, a następnie dyrektora NW Europe i European Key Accounts for Metal Coatings. W obu tych rolach wykazał się strategiczną przejrzystością i dążeniem do kierowania zespołem, który organicznie rozwijał działalność i zwiększał marże.

W swojej nowej roli Bareaud zastąpi Guillaume Clementa, który odejdzie z firmy do końca kwietnia br., aby objąć stanowisko dyrektora generalnego spółki typu private equity w innej branży.

Antoine Fady, dyrektor generalny Flint Group, powiedział: „Chciałbym podziękować Guillaume’owi za jego ważny wkład w naszą firmę w ciągu ostatnich siedmiu lat. Opracował silną strategię, świetny asortyment produkowany w światowej klasy fabryce-matce w Trelleborgu oraz stworzył zespół gotowy by sprostać wyzwaniom i wygrywać na rynku. Ponadto Guillaume doprowadził do skokowej zmiany w rozwoju Flint Group dzięki międzynarodowym kluczowym klientom i rozwiązaniom przekrojowym dla klientów. Dziękujemy mu za ten wkład i życzymy mu powodzenia w przyszłości.”

Steve Dryden, COO Flint Group, skomentował: „Cieszę się, że udało nam się zapewnić następcę Guillaume’a w zakresie jakości i doświadczenia, które reprezentuje Emmanuel. Flint Narrow Web to niezwykle silny biznes, z niecierpliwością czekam na współpracę z Emmanuelem i zespołem Narrow Web, aby kontynuować udany rozwój tego biznesu.”

Na podstawie informacji firmy Flint Group opracowała AP

error: Kopiowanie zabronione!