Emsur Poland zwiększa zdolności produkcyjne i rozszerza portfolio
25 Oct 2018 14:14

Emsur Poland zwiększył zdolności produkcyjne dzięki instalacji nowej maszyny do wieczek i etykiet typu die cut. Zainstalowana maszyna to Berhalter B 500, cechująca się wysoką wydajnością oraz zapewniająca najwyższą jakość produktu. Inwestycja w nową technologię umożliwia rozszerzenie oferty o kompletne rozwiązania dla producentów z branży mleczarskiej, napojów, kawy i herbaty, produktów gospodarstwa domowego i higieny osobistej.

W dotychczasowej ofercie Emsur znajdowały się wieczka drukowane na roli, dedykowane klientom korzystającym z technologii pakujących FFS. Nowa maszyna umożliwia produkcję dostosowaną do maszyn pakujących FS, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie klientów na opakowania tego typu. Dzięki instalacji maszyny Berhalter portfolio produktów firmy Emsur powiększyło się o wykrawane wieczka oraz etykiety typu In-Mould and Blow Mould.

Jedną z głównych zalet wykrawanych wieczek i etykiet jest możliwość zaprojektowania dowolnego kształtu dopasowanego do finalnego designu produktu, który pomoże wyróżnić produkt na półce sklepowej. Ponadto wieczka die cut cechuje doskonała ochrona barierowa oraz możliwość zadruku maksymalnie 8 kolorami, z zastosowaniem rozmaitych efektów wizualnych typu gloss/mat, soft oraz paper touch.

Zakup nowej maszyny jest kluczowym elementem implementacji strategii rozwoju Emsur, opierającej się na dostarczaniu wysokiej jakości produktów w połączeniu z wyjątkową obsługą klientów oraz utrzymaniu rynkowej konkurencyjności.

„Nowa inwestycja w fabryce Emsur Poland to strategiczny krok pozwalający sprostać oczekiwaniom klientów z rynku europejskiego. Rozszerzając nasze portfolio o nowe produkty jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowe rozwiązania dostosowane do różnorodnych technologii używanych przez naszego klienta oraz wspierać w tworzeniu lepszych produktów i wysokiej jakości” - powiedział Joaquin Alcarazo, Dyrektor Generalny Emsur Poland.

Źródło: Emsur Poland