8. konferencja Bezpieczne Opakowanie
1 Jan 1970 10:15

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Tegoroczna edycja projektu Bezpieczne Opakowanie, który z powodzeniem realizujemy od 2011 roku, będzie wyjątkowa – po raz pierwszy zorganizujemy ją w Trójmieście, po raz pierwszy będzie wydarzeniem dwudniowym i po raz pierwszy towarzyszyć jej będą warsztaty w laboratorium J.S. Hamilton w Gdyni. 

W ubiegłym roku w ankiecie, którą tradycyjnie przeprowadzamy wśród uczestników naszych konferencji, zadaliśmy pytanie o chęć odwiedzenia laboratorium wieloletniego partnera naszych wydarzeń – firmy J.S. Hamilton z Gdyni. Zainteresowanie było ogromne, dlatego tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Trójmieście.

W czwartek, 15 listopada w hotelu Haffner w Sopocie będą miały miejsce wykłady poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w produkcji opakowań. Ich zwieńczeniem stanie się wspólna kolacja, której towarzyszyć będzie atrakcyjny program artystyczny. W piątek, 16 listopada udamy się do laboratorium firmy J.S. Hamilton w Gdyni, gdzie będzie można zapoznać się z metodami badania bezpieczeństwa opakowań. 

Kwestia bezpieczeństwa opakowania jest kluczowa zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna i musi być zapewniona bez kompromisu w kwestii jego atrakcyjności. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program ósmej edycji konferencji staraliśmy się przygotować w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych. Partnerami tegorocznej konferencji są firmy: Bobst, EFI, EyeC, Heidelberg, hubergroup, J.S. Hamilton, Marcato (Grupa KGL), Metsä Board oraz Reprograf.

Oprócz przedstawienia aktualnych regulacji prawnych poruszone zostaną następujące zagadnienia:

– Bezpieczne drukowanie.

– Nowatorska koncepcja farb rozpuszczalnikowych do produkcji opakowań giętkich. 

– Najnowsze rozwiązania opracowywane pod kątem zabezpieczeń opakowań m.in. na produkty spożywcze, chemiczne, kosmetyczne, farmaceutyczne, służące różnym potrzebom w zakresie ukrytego znakowania i zabezpieczania produktów.

– Wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w produkcji opakowań a bezpieczeństwo produktów spożywczych.

– Najnowsze trendy i technologie do produkcji opakowań kaszerowanych.

– Jak zarządzać ryzykiem oraz jak zabezpieczyć swój produkt, biznes i markę, a także zadbać o swoich klientów, osiągając zarazem ekonomiczny sukces. Kontrola plików i gotowych opakowań – po co firmy stosują systemy inspekcji wizyjnej? Jak one działają i co zmieni się po ich zainstalowaniu?  

– Bezpieczeństwo procesów produkcyjnych gwarancją bezpiecznych opakowań. MIS i kontrola procesów produkcji w branży opakowaniowej.

– Bezpieczeństwo produktu w środowisku. Jak sprostać nowym wymaganiom dotyczącym produkcji ekologicznych kartonów o wysokiej jakości i czystości zgodnych  z surowymi normami bezpieczeństwa, przeznaczonych na opakowania żywności.

– Przykłady niestandardowych materiałów do kontaktu z żywnością takich jak: drewno, guma, kamień, materiały biodegradowalne, pulpa drzewna, silikon.

Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie, Stefan Jakucewicz.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia na www.opakowanie.pl.

Zapraszamy!  AN