ACTEGA ECOLEAF: jest dobrze, będzie lepiej
1 Jan 1970 13:06

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma ACTEGA, producent specjalistycznych lakierów, farb, klejów i komponentów do zgrzewów dla branży poligraficznej i opakowaniowej, pochwaliła się osiągnięciami i sukcesami swego działu ACTEGA Metal Print odpowiedzialnego za rynkowe wdrożenie pionierskiej, ekologicznej technologii metalizacji ECOLEAF.

Firma spodziewa się podtrzymania sukcesów w 2023 r. pod kierownictwem Haralda Jaspera (naz zdjęciu), który w styczniu 2023 r. objął stanowisko dyrektora zarządzającego. Dzięki bogatemu doświadczeniu branżowemu Jasper zamierza wdrażać własne wizje i strategie, ale będzie również kontynuował część z działań zapoczątkowanych w 2022 r. przez Stephana Plenza.

Harald Jasper odegrał kluczową rolę w opracowaniu innowacyjnej technologii ECOLEAF w ACTEGA Metal Print, podkreśla prezes ACTEGA Thorsten Kröller. Jego zdaniem dzięki dogłębnej wiedzy rynkowej – oraz znajomości potrzeb klientów – Jasper gwarantuje dalszy udany rozwój firmy. Kröller jest również wdzięczny Stephanowi Plenzowi za udział w przygotowaniu tej innowacyjnej technologii oraz innych produktów i udoskonaleń, które dokonały się pod jego kierownictwem.

Sukces i powodzenie ECOLEAF można w dużej mierze przypisać imponującym korzyściom zapewnianym przez bezfoliowe procesy metalizowania. Wstępne szacunki uzyskane w ocenie cyklu życia (LCA) przez ACTEGA wykazały, że ECOLEAF może zredukować ślad węglowy o ponad 50% w porównaniu z procesami foliowania na zimno i na gorąco.

Co więcej ten unikalny proces metalizacji nie tylko stanowi dla drukarzy i marek przez nich obsługiwanych bardziej ekologiczny model produkcji etykiet i opakowań, ale również korzystnie wpływa na koszty i skrócenie czasu produkcji bez negatywnego wpływu na jakość. To właśnie połączenie tych wszystkich zalet czyni ECOLEAF tak atrakcyjną i przełomową technologią.

Paolo Grasso, dyrektor ds. sprzedaży ECOLEAF w firmie ACTEGA, wyjaśnia: W 2022 r. nie brakowało trudności, ale mimo tego to był rok, z którego możemy być dumni. Jednym z najbardziej znaczących wydarzeń na drodze do rynkowego wdrożenia ECOLEAF było ogłoszenie naszego pierwszego cyfrowego partnera, Springfield Solutions, oraz pierwszego partnera OEM, AB Graphic International. Tym ważnym i wartościowym przykładom współpracy, która ułatwiła nam przejście na zrównoważone procesy metalizacji, towarzyszyły liczne zamówienia i instalacje zespołów ECOLEAF w 2022 r. w przyszłościowo myślących firmach.

W 2022 roku kontynuowano prace nad poszerzeniem gamy metalicznych uszlachetnień ECOLEAF dla większej liczby zastosowań opakowaniowych. W 2023 r. odbędą się próby dekorowania etykiet rękawowych, etykiet IML oraz tubek laminowanych. Dzięki zwiększaniu liczby możliwych aplikacji zespół ACTEGA chce w przyszłości dostarczyć korzyści ze stosowania tej innowacyjnej technologii możliwie szerokiej gamie firm.

Podsumowując to był bardzo udany rok dla ACTEGA Metal Print, a sukces ECOLEAF nadal trwa. Cieszy nas, że pod nowym kierownictwem pchającym firmę do przodu możemy podtrzymać pozytywne przewidywania na 2023 r. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku będzie jeszcze więcej rynkowych wdrożeń ECOLEAF i cały zespół ACTEGA Metal Print usilnie pracuje nad tym, by to osiągnąć. Napędza nas możliwość oglądania wielu korzyści z tej przełomowej technologii zapewniającej rezultaty naszym klientom, markom i całej branży, i jesteśmy pewni, ze w 2023 r. jeszcze więcej firm skorzysta z zalet technologii ECOLEAF – podsumowuje Paolo Grasso.

Opracowano na podstawie informacji firmy ACTEGA

error: Kopiowanie zabronione!