Amcor przystąpił do inicjatywy Alliance to End Plastic Waste
1 Jan 1970 09:10

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Producent opakowań, firma Amcor z siedzibą w Zurichu, został członkiem Komitetu Wykonawczego stowarzyszenia Alliance to End Packaging Waste. Firma podziela przekonanie Aliansu, że współpraca jest niezbędnym krokiem do wyeliminowania odpadów plastikowych. Wyjaśnia również, że członkostwo w tej organizacji wpisuje się w cele zobowiązania Amcor 2025 Sustainability Pledge, zgodnie z którym do 2025 r. wszystkie opakowania Amcor mają nadawać się do recyklingu lub ponownego użycia.

Rozległy potencjał innowacyjności Amcor pozwala tworzyć opakowania zaprojektowane w sposób, który do 2025 r. uczyni je recyklowalnymi i nadającymi się do ponownego wykorzystania – mówi Ron Delia, prezes zarządu Amcor. Utrzymanie odpadów z dala od środowiska wymaga jednak współpracy w ramach globalnego łańcucha wartości w celu lepszego zarządzania odpadami, tworzenia infrastruktury do recyklingu, a także edukacji konsumentów. Sojusz służy jako ważne forum współpracy pomiędzy stronami, które zgadzają się co do potrzeby osiągnięcia bardziej zrównoważonych rezultatów. Jestem zadowolony, że Amcor podejmuje się roli lidera w organizacji; z niecierpliwością czekamy na możliwość współpracy z innymi członkami Sojuszu w celu realizacji naszych wspólnych ambicji w zakresie odpowiedzialnych opakowań.

Jacob Duer, dyrektor generalny Alliance to End Plastic Waste, mówi: Przystąpienie Amcor do Komitetu Wykonawczego Sojuszu wzmacnia nasze związki z branżą opakowań. Doświadczenie Amcor - wiodącego w skali świata producenta zróżnicowanych opakowań - wniesie nowe możliwości do portfela projektów Sojuszu i przybliży nas do realizacji naszej wizji położenia kresu przedostawania się plastikowych opakowań do środowiska.

57 firm członkowskich Sojuszu zgadza się wspierać projekty mające na celu budowanie i komercjalizację rozwiązań mających na celu wyeliminowanie odpadów z tworzyw sztucznych ze środowiska naturalnego. Przykładami obecnie realizowanych projektów są Projekt STOP Jembrana w Indonezji, mający na celu stworzenie nowego systemu zarządzania odpadami plastikowymi, a także End Plastic Waste Innovation Platform, który wspiera innowacyjne start-upy działające w łańcuchu wartości tworzyw sztucznych i działające na rzecz wyeliminowania odpadów z plastiku

Opracowano na podstawie informacji firmy Amcor