Amcor wprowadza nowe monomateriałowe opakowania medyczne
1 Jan 1970 13:05

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Amcor wprowadziła na rynek „nową generację” rozwiązań z obszaru laminatów medycznych, która umożliwia rozwój „w całości foliowych opakowań, które można poddać recyklingowi w strumieniu odzysku polietylenu”.
Gigant opakowaniowy twierdzi, że nowe rozwiązanie zmniejsza ślad węglowy końcowego opakowania przy jednoczesnym zaspokajaniu wymagań stawianych jego wydajności, przez co wspomaga firmy farmaceutyczne w realizacji ich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Gotowe do recyklingu laminaty medyczne Amcor HealthCare to monomateriałowe laminaty z polietylenu, który mogą być stosowane w szerokiej gamie formatów opakowań. Nowy produkt może zastąpić nienadające się do recyklingu wieczka do opakowań termoformowanych, które są stosowane jako osłonki i materiały ochronne, jak również w cewnikach, strzykawkach oraz rurkach.

Innym zastosowaniem laminatów będą woreczki do produktów takich jak materiały do pielęgnacji ran i rękawice.
Daniel Roiz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Amcor HealthCare EMEA, podkreślił, że wdrożenie tego rozwiązania jest kolejnym przejawem rosnącego znaczenia branży medycznej dla firmy Amcor: Nasze rozwiązanie z polipropylenu rozwiązuje kwestię o kluczowym znaczeniu, jakim jest możliwość recyklingu opakowań medycznych, i jest ważnym krokiem we wspieraniu sektora medycznego w bezpiecznym stosowaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych.

Zamierzamy nadal rozwijać swoje portfolio z myślą o realizacji zobowiązania, jakim jest uczynienie nadającymi się do recyklingu wszystkie opakowania Amcor do 2025 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Amcor