Aniflex wybiera technologię cyfrową Xeikon
1 Jan 1970 13:37

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Aniflex Głowacka Wojtaszek spółka jawna z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim jest jednym z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze etykiet samoprzylepnych i opakowań w Polsce. Jej strategia rozwoju opiera się na konsekwentnym inwestowaniu w nowoczesne technologie druku, które zapewniają przewagę konkurencyjną i różnicują ofertę. To właśnie te cele przede wszystkim skłoniły firmę do podjęcia decyzji o zainstalowaniu pięciokolorowej cyfrowej maszyny inkjetowej Xeikon Panther PX3300.

Maciej Wojtaszek, współwłaściciel Aniflex (na zdjęciu stoi pośrodku), wyjaśnia: Inwestycja w nową maszynę Xeikon znacznie zwiększyła możliwości technologiczne naszego zakładu i pozwoliła nam wykorzystać potencjał sprzedaży w przypadku zamówień nisko- i średnionakładowych, a także skróciła czas realizacji zleceń – to wszystko pozwala nam utrzymać konkurencyjność.

Założona w 2003 r. firma przez lata inwestowała w rozwój organizacyjny, produkcyjny i technologiczny, a obecnie oprócz etykiet samoprzylepnych oferuje również zadruk etykiet termokurczliwych i opakowań giętkich. Duży nacisk kładziony jest również na poszerzanie oferty produktowej o innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają aktualnym trendom i potrzebom rynku. Należą do nich etykiety samoprzylepne drukowane na nowych materiałach ekologicznych oraz opakowania z technologią rzeczywistości rozszerzonej (AR).

Model Panther PX3300 zastąpił starszą maszynę inkjetową, która była używana w tomaszowskim zakładzie od lat. Aniflex był zresztą jedną z pierwszych firm w branży, która zdecydowała się na inwestycję w druk atramentowy UV na etykietach. Wybór Xeikon ma – między innymi - unowocześnić produkcję i pozwolić firmie na podniesienie jakości druku.

Maciej Wojtaszek wyjaśnia, że przy wyborze nowej maszyny niezwykle ważne jest potwierdzenie, że potrafi ona drukować powtarzalne prace w najwyższej jakości bez konieczności każdorazowego wprowadzania na nowo parametrów zadania, jak również jej zdolność do błyskawicznej realizacji wielu SKU. Xeikon PX3300 spełnia oba te wymagania – i nie tylko. Pięciokolorowa maszyna (CMYK + biały) drukuje na podłożach o szerokości do 350 mm z maksymalną prędkością 50 m/min (ok. 990 m2/h). Dzięki zastosowaniu atramentów PantherCure firma Aniflex może dostarczać trwałe i odporne na ścieranie etykiety o wysokim połysku, a dzięki możliwości nakładania dwóch warstw białego atramentu - tworzyć atrakcyjne efekty dotykowe i haptyczne w trybie inline.

Xeikon PX3300 obsługuje szeroką gamę podłoży: PP, PE, PET, papier samoprzylepny, winyl, materiały metalizowane i przezroczyste clear-on-clear, i jest niezwykle przydatny w produkcji etykiet do zastosowań przemysłowych, chemicznych i domowych, a także na produkty kosmetyczne i ochrony zdrowia, na alkohol, piwo i inne napoje – wyjaśnia Michał Kuczkowski, kierownik ds. sprzedaży w dziale etykiet i opakowań Xeikon. W przypadku druku cyfrowego nie ma potrzeby tworzenia płyt drukowych, co obniża koszty i skraca czas realizacji. Dzięki zastosowaniu czujnika maszyny Xeikon mogą również drukować w ściśle określonym miejscu dodatkowe elementy służące personalizacji lub znakowaniu, a także uzupełniać wcześniej zadrukowane podłoża o nadruki cyfrowe.

Korzystając z oprogramowania Xeikon X-800 użytkownik może zwiększyć poziom automatyzacji procesu produkcji etykiet i kontroli poszczególnych etapów produkcji, a także tworzyć zabezpieczenia chroniące użytkownika końcowego w rodzaju kodów kreskowych EAN, kodów QR, DataMatrix lub innych rozwiązań typu track & trace.

Wprowadzenie do parku maszynowego najnowocześniejszej maszyny Xeikon PX3300 – w połączeniu z wcześniejszymi doświadczeniami zespołu Aniflex w zakresie druku atramentowego - pozwoliło tej firmie wkroczyć na kolejny poziom jakości produkcji. Nowe możliwości zapewnione przez tę inwestycję zostały docenione również przez klientów.

Jak podsumowuje Michał Kuczkowski: Jesteśmy dumni, że możemy wspierać tak nowoczesną firmę jak Aniflex. To rynkowy lider o dużej dynamice rozwoju, czego potwierdzeniem jest 13-krotne zdobycie tytułu Gazeli Biznesu przyznawanego przez Grupę Coface. Jej zespół realizuje wiele dodatkowych aktywności i dzieli się ciekawymi pomysłami, choćby w postaci webinariów na temat tworzenia i produkcji etykiet i opakowań. Firma edukuje swoich klientów, pokazując nieszablonowe projekty, nowe surowce, różne udoskonalenia i rozwiązania przyjazne środowisku. Jest to bardzo doświadczony i wymagający zespół, który często wyznacza wysokie standardy swoim dostawcom, w tym nam!.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon

Na fotografii (od lewej): Michał Kuczkowski z Xeikon, Maciej Wojtaszek, współwłaściciel Aniflex, oraz Łukasz Smok, szef produkcji, Aniflex.