API Folie Polska po 1. kwartale 2022
1 Jan 1970 12:26

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma API Folie Polska, podobnie jak jej spółka macierzysta - API Foilmakers - pozytywnie rozpoczęła 2022 rok. Rośnie zainteresowanie jej kluczowymi produktami, w tym materiałami skierowanymi do branż etykietowej i opakowaniowej. Jak podkreśla Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska, na stabilność dostaw i osiągnięcie zakładanych rezultatów wpływają w dużej mierze bliskość geograficzna (zakład produkcyjny w Wielkiej Brytanii i sieć oddziałów rozsianych po całej Europie) oraz bazowanie na surowcach pochodzących ze Starego Kontynentu. Jak dodaje, rośnie również znaczenie polskiej filii będącej jedną ze strategicznych jednostek biznesowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa.

Specjalistyczne portfolio...

Po zmianach właścicielskich oferta API Foilmakers koncentruje się na kilku kluczowych rynkach. Jednym z nich jest rynek poligraficzny, ze szczególnym uwzględnieniem segmentu etykiet i opakowań. Ta właśnie część - jak mówi Katarzyna Kozińska - w dalszym ciągu się rozwija, pomimo trudnego okresu ostatnich dwóch lat i niepewności biznesowej spotęgowanej sytuacją za naszą wschodnią granicą. Pierwszy kwartał br. był pozytywny dla całej grupy Aldus - właściciela API Foilmakers. Dotyczy to również obszaru naszej działalności, w tym segmentu poligraficznego. Popyt na folie produkowane i dystrybuowane przez naszą firmę nie słabnie, co nas cieszy pomimo zawirowań na światowych rynkach.

Portfolio firmy obejmuje obecnie folie: metalizowane do hot stampingu; do cold stampingu (wykonywanego inline w maszynach wąskowstęgowych); pigmentowe do hot stampingu; do aplikowania na zimno w maszynach arkuszowych oraz do kodowania i datowania. W kontekście opakowań i etykiet - kontynuuje Katarzyna Kozińska - są to produkty o bardzo szerokich zastosowaniach, skierowane m.in. na rynki kosmetyczny, spirytusowy czy farmaceutyczny (także w ich segmencie premium). Popyt na ostatnie z wymienionych - co pokazują różne badania rynkowe, m.in. zlecane przez naszą firmę - systematycznie rośnie. Tu dużą rolę odgrywają też rozwiązania holograficzne, które wciąż są obecne w naszym portfolio.

... lokalna obecność, doradztwo i serwis techniczny...

Przy każdej okazji staramy się promować nie tylko nasze produkty i rozwiązania opakowaniowe, ale też inne elementy składające się na wartość dodaną wynikającą ze współpracy z API Foilmakers - kontynuuje Katarzyna Kozińska. Dużym atutem - zwłaszcza w obecnych, niespokojnych czasach - jest posiadanie własnych zakładów produkcyjnych w Europie, wspieranych przez regionalne centra logistyczno-magazynowe. Tę lokalną obecność bardzo często podkreślają nasi klienci, również z rynku polskiego. Oznacza ona bowiem niemal natychmiastową dostępność folii i ich dostawę (po ewentualnym niezbędnym jej konfekcjonowaniu zgodnie z potrzebami klienta), a także możliwość skorzystania z fachowego doradztwa i serwisu technicznego, oferowanego m.in. przez API Folie Polska.

...i proekologiczne podejście

Jak dodaje Katarzyna Kozińska, oferta firmy w coraz większym stopniu wychodzi też naprzeciw proekologicznym oczekiwaniom zgłaszanym przez klientów i konsumentów: Zrównoważony rozwój jest jednym z wiodących tematów działalności biznesowej firm z różnych segmentów i nie inaczej jest też w naszym przypadku. Jako producent specjalistycznych folii aktywnie wspieramy ten trend, oferując rozwiązania takie jak folie dekoracyjne z certyfikatami PIRA i FSEA w zakresie recyklingu czy też materiały, których pokrycie kartonem pozwala na indeksowanie ich jako odpadów zadrukowanych. Zwracamy też uwagę na energooszczędność - kleje stosowane w naszych foliach do hot stampingu charakteryzuje niska temperatura aktywacji. Aspektów środowiskowych w kontekście naszej oferty jest zatem sporo. Co więcej, nasz zakład produkcyjny w Wielkiej Brytanii posiada - obok ISO 9001:2015 w zakresie zarządzania produkcją - także certyfikat środowiskowy ISO 14001:2015.

Opracowano na podstawie informacji firmy API Folie Polska