Apollo: alternatywa dla metalowej puszki
1 Jan 1970 14:00

Przedsiębiorstwo RPC Containers Corby wprowadziło nowoczesne opakowanie z tworzyw sztucznych będące alternatywą dla tradycyjnych puszek metalowych. Nowy pojemnik Apollo 380 ml łączy wydłużony okres przechowywania produktów niechłodzonych ze wszystkimi typowymi zaletami tworzyw, takimi jak lekka masa, poręczność i bezpieczeństwo, a ponadto oferuje wygodę ponownego zamykania.

Wysokobarierowy pojemnik Apollo wykorzystuje strukturę wielowarstwową PP/EVOH/PP zapewniającą skuteczną ochronę przed dostępem tlenu, a tym samym długi cykl życia produktu na półce. Opakowanie to może być używane w różnych procesach przetwarzania żywności, takich jak napełnianie na gorąco, sterylizacja retortowa i pasteryzacja. Pojemnik ma atrakcyjne, rowkowane wzornictwo i taką samą średnicę jak puszka, a wybór zdobień w postaci etykiet lub pełnego rękawa pozwala stworzyć efektywne znakowanie marki i wyróżnić produkt na półce. Pojemniki można też ustawiać w stosy, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń w sklepie.

Szyjka pojemnika Apollo została zaprojektowana specjalnie do zamknięcia Aptar Bap Trilogy, które zapewnia całkowitą nienaruszalność opakowania i świeżość produktu. Szczelne zamknięcie w postaci folii metalowej posiada kółko z tworzywa ułatwiające otwieranie, a do ponownego zamykania służy osobne nakładane wieczko, co minimalizuje marnotrawstwo żywności.

To lekkie opakowanie jest odporne na pęknięcia i wgniecenia oraz nie ma żadnych ostrych krawędzi, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom domowym.

„Wciąż stawiamy sobie nowe wyzwania, aby wyjść poza dotychczasowe osiągnięcia w technologii barierowych tworzyw sztucznych” – stwierdził dyrektor generalny RPC Corby, Michael Stegeman. „Opakowanie Apollo oferuje wszystkie typowe zalety tworzyw wielowarstwowych w popularnym formacie pojemnika. Równie ważne są zapewniane przez nie korzyści ekologiczne, takie jak wydłużony cykl życia produktu na półce, mniejsze marnotrawstwo żywności i lekka waga, które podkreślają jego nowoczesny charakter na współczesnym rynku świadomym kwestii środowiskowych”.

Na podstawie informacji Grupy RPC