Bezpieczne Opakowanie 9 we Wrocławiu
1 Jan 1970 15:24

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Po sukcesie ubiegłorocznej konferencji „Bezpieczne Opakowanie”, po raz pierwszy zorganizowanej w Sopocie w formule spotkania dwudniowego, zdecydowaliśmy się kontynuować projekt w nowej odsłonie. 9. edycja konferencji „Bezpieczne Opakowanie” odbędzie się w dniach 14-15 listopada br. w hotelu Haston we Wrocławiu. 

Tegoroczna lokalizacja nie jest przypadkowa – to na Wrocław wskazywaliście Państwo najczęściej w ankietach jako na preferowane miejsce kolejnego spotkania z cyklu „Bezpieczne Opakowanie”. 14 listopada br. w hotelu Haston będą miały miejsce prelekcje teoretyczne, przybliżające zagadnienia projektowania i wytwarzania bezpiecznych, ekonomicznych i skutecznych opakowań oraz oczekiwań zleceniodawców, a także prezentujące technologie umożliwiające ich produkcję oraz wymiana doświadczeń z rynkowymi liderami. Wieczorem odbędzie się integracyjna kolacja z atrakcyjnym programem artystycznym. 15 listopada udamy się do laboratorium firmy hubergroup Polska w Nowej Wsi Wrocławskiej, gdzie będzie można zapoznać się m.in. z metodami dostosowywania farby do podłoża, maszyny, prędkości drukowania oraz końcowych właściwości druku wymaganych przez odbiorcę.

Holistycznie o bezpiecznych opakowaniach

Kwestia bezpieczeństwa opakowania jest kluczowa zwłaszcza w takich branżach jak spożywcza, farmaceutyczna czy kosmetyczna i musi być zapewniona bez kompromisu w kwestii jego atrakcyjności. Zagadnienia bezpieczeństwa opakowań regulują również przepisy prawne zarówno polskie, jak i unijne, dlatego program dziewiątej edycji konferencji staraliśmy się przygotować w taki sposób, aby poruszał wszystkie interesujące zagadnienia z różnych obszarów tematycznych. Partnerami tegorocznej konferencji są firmy: API, Digiprint/HP, EFI, JS Hamilton, hubergroup Polska, Koenig & Bauer, Metsä Board, ML Polyolefins Sp. z o.o. oraz Reprograf-Grafikus, które poruszą następujące zagadnienia:

– Pozwolić markom błyszczeć  w dobie wzrostu znaczenia ekologii. Jak połączyć ogień z wodą? Trendy premium i ekologiczny rozwijają się równolegle i nie oznacza to, że wzajemnie się wykluczają. O gotowych rozwiązaniach API Group oraz prowadzonych badaniach na temat zachowań kupujących opowie Katarzyna Kozińska, Dyrektor Zarządzająca API Folie Polska Sp. z o.o.

– Jak HP Indigo wspiera marki w zabezpieczaniu produktów to tytuł prezentacji Patricka Cahueta, pełniącego funkcję HP Indigo Secure EMEA Business Leader.

– Produkcja bezpieczna dla biznesu dzięki Radius MIS. Jak projektowanie systemu ERP i ewolucja „otwartej technologii” mogą poprawić identyfikowalność w całym łańcuchu dostaw opowie Monika Nojszewska, Business Development Manager w firmie EFI.

– Nowe wymagania w kontekście Dyrektywy Single Use Plastic przedstawi Adam Fotek, Ekspert ds. Badań w firmie JS Hamilton. W prezentacji zostaną zaprezentowane wymagania i ograniczenia, jakie stawia producentom opakowań Dyrektywa 2019/904, a także omówione będą rodzaje wyrobów, których wprowadzenie ma być zabronione lub ograniczone.

– Fleksografio!!! Grasz w zielone? – na to pytanie odpowie Rafał Rębecki, Technical Manager Flexo Printing CEE w firmie hubergroup.

– Farby wodne na folii? Niska migracja w inkjecie UV? Z nami to możliwe! – przekonają Kamil Haczmerian, Sales Manager Flexo i Mateusz Szindler, Senior Sales Manager Flexo w firmie Koenig & Bauer.

– Farby Low Migration przedstawi Jarosław Woźny, Reprograf-Grafikus SA/Epple.

– Funkcjonalność barier vs bezpieczeństwo produktu w dzisiejszym przemyśle opakowaniowym omówi Piotr Orliński, Technical Service Manager w firmie Metsä Board, przybliżając nadchodzące zmiany w przepisach prawnych i obecny stan środowiska naturalnego. Narastające brzemię odpowiedzialności za przyszły stan naszego otoczenia zmusza nas do rewizji obecnych technik zabezpieczenia produktów na rynku. Czego powinniśmy użyć, a co eliminować, aby dostarczać produkowane dobra w sposób bezpieczny, zrównoważony i odpowiedzialny, czyli przyszłość w perspektywie nowych możliwości technologicznych Metsä Board.

– Nowe życie odpadów opakowaniowych – ekoprodukty. Opowiedzą o nim Tomasz Mikulski, Prezes Zarządu, Krzysztof Nowosielski, Dyrektor Działu Sprzedaży i Zakupów oraz Robert Fydryszewski, Kierownik do spraw Kluczowych Klientów, ML Sp. z o.o.

Konferencję tradycyjnie moderować będzie uznany specjalista branży opakowań i redaktor prowadzący naukowej części miesięcznika Opakowanie, Stefan Jakucewicz.

Rejestracja i szczegóły wydarzenia na www.opakowanie.pl.

Zapraszamy!  AN