Gerhard Schubert wprowadza serię maszyn „lightline” 
1 Jan 1970 13:37

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Na targach FachPack firma Schubert zaprezentowała nową serię „lightline”, która ma stanowić kwintesencję kompak-towego wzornictwa, gwarantować krótkie terminy dostaw, zapewniać szybszy od standardowych maszyn narząd oraz rozruch. Obejmuje ona maszyny przeznaczone do wykonywania standardowych operacji pakowania w oparciu o wstępną konfigurację komponentów systemu. 

Seria „lightline” firmy Schubert jest adresowana do klientów realizujących zadania w zakresie pakowania, które wymagają mniejszej elastyczności, a jednocześnie przywiązujących dużą wagę do wysokiej jakości konstrukcji maszyn. Wypróbowane zasady działania oraz zastosowanie inteligentnego układu sterowania maszynami zapewniają niezawodną pracę i wysoką kompatybilność z innymi urządzeniami przez cały okres użytkowania.

W skład serii wchodzą: Cartonpacker lightline do pakowania kartonów, linia układająco-pakująca Picker lightline oraz pakowarka Flowpacker lightline do napełniania torebek zgrzewanych z rękawów. 

Konferencję prasową, podczas której odbył się premierowy pokaz nowych urządzeń, poprowadził Marcel Kiessling, dyrektor zarządzający firmy Schubert oraz menedżer ds. sprzedaży i serwisu. Stwierdził on, że wysoka elastyczność nie jest kluczowym elementem, którego oczekują firmy zajmujące się pakowaniem produktów. Często poszukują one bowiem rozwiązań, które pozwalają na sprawną realizację prostych, standardowych zleceń. To z myślą o takich producentach – chcących efektywnie zautomatyzować standardowe zlecenia pakowania – firma Gerhard Schubert GmbH stworzyła nową serię swych produktów. 

Klienci zyskują obecnie wybór między wstępnie skonfigurowanymi maszynami z serii „lightline”, obsługującymi zdefiniowane formaty produktów i opakowań, a w pełni konfigurowalnymi urządzeniami dopasowanymi do ich indywidualnych potrzeb. Nie muszę dodawać, że gwarantujemy tę samą najwyższą jakość Schuberta w obu przypadkach – tłumaczył Marcel Kiessling. – Kluczową zaletą linii lightline jest to, że dzięki prekonfiguracji nowych maszyn możemy dostarczyć je znacznie szybciej i za niższą cenę. W przyszłości okres, jaki upływa między zamówieniem a dostarczeniem maszyny do klienta, nie powinien przekraczać 2-3 miesięcy. Jeśli dodać do tego krótki czas instalacji, klienci będą w stanie reagować na zmieniające się potrzeby rynku szybciej i sprawniej. Każda z maszyn została oparta na wstępnie skonfigurowanych modułach TLM. W efekcie Schubert mógł znacznie przyspieszyć procesy planowania i składania maszyn. Co więcej, w przypadku modelu Cartonpacker urządzenie jest dostarczane w jednej części (module), co wyraźnie upraszcza prace instalacyjne. 

Na serię „lightline” Schuberta składają się trzy rodzaje maszyn, obsługujące najważniejsze zadania związane z procesem pakowania. Nowy Cartonpacker pełni funkcję konwencjonalnej kartoniarki formując, napełniając i zamykając pudełka. Pickerline w „lekkiej” wersji to linia typu „pick & place”, która podnosi i układa produkty na tackach. Uzupełnieniem serii jest Flow-

packer, który pakuje produkty w opakowania typu flowpack (w połączeniu z modelem Pickerline).

Cartonpacker jest urządzeniem jednomodułowym, pracującym na bardzo niewielkiej przestrzeni z zachowaniem normalnej jakości i wydajności urządzenia TLM. Maszyna zapewnia elastyczność w zakresie doboru formatów do każdego typu kartonu i produktu; jej konstruktorzy zredukowali zakres działania kartoniarki do podstawowych funkcji, co skutkuje mniejszym zużyciem energii, a tym samym obniżeniem kosztów eksploatacji. Case Packer cechuje się wyjątkowo zwartą konstrukcją i jest dostępny w czterech wariantach odpowiadających różnym typom kartonów, do których zaliczają się pudełka, pudełka z pokrywkami, kartony owijane i kartony RSC. W zależności od typu kartonu maszyna jest wyposażona w odpowiednie narzędzie zamykające i przeznaczona do opcjonalnego pakowania jednego z wymienionych produktów, tj. torebek, pudełek, butelek lub puszek. Do współpracy z Case Packerem przeznaczona jest pakowarka Flowpacker lightline.

Wszystkie maszyny z nowej serii wyróżniają niższe zużycie energii i ograniczone koszty operacyjne. Znane powszechnie funkcjonalne podstawy technologii firmy Schubert oraz inteligentny system kontroli maszyn gwarantują ich niezawodną pracę – i wysoką dostępność systemu – w całym cyklu życiowym. Kolejną korzyścią jest to, że maszyny z nowej serii „lightline” są odpowiednie do realizacji zarówno mniejszych, jak i dużych nakładów produkcyjnych. Są także skalowalne, czyli można je dopasowywać do indywidualnych wymagań eksploatacyjnych w drodze prostego dodawania kolejnych modułów.

Firma Gerhard Schubert przewiduje, że w niedalekiej przyszłości nowe typy maszyn zostaną połączone siecią z nową platformą cyfrową GRIPS.world jako element systemu obsługi klienta. W rezultacie trzy nowe fabrycznie skonfigurowane linie zostaną wyposażone w ten sam zestaw usług, co inne maszyny pakujące TLM, zarówno pod względem dostępności systemu (OEE), jak i serwisu zapobiegawczego. Dzięki konserwacji prewencyjnej platforma w przyszłości zagwarantuje długotrwałe bezpieczeństwo inwestycji w systemy TLM. Klienci skorzystają również na zintegrowanym monitorowaniu stanu informacji i danych, które pomoże im w stałym podnoszeniu wydajności. Producent maszyn pakujących gwarantuje bezpieczne przesyłanie danych za pośrednictwem swych GS.Gate. Ta bramka maszynowa, opracowana przez oddział Schubert System Elektronik we współpracy z firmą genua GmbH, zabezpiecza dane za pomocą firewalla, który koduje je w wyjątkowo niezawodny sposób.

Tomasz Krawczak