Wygoda i niezawodność z pojemnikami składanymi bekuplast
1 Jan 1970 13:20

Sorry, this entry is only available in Polski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Decydując się na zakup towaru oczekujemy, że dotrze do nas w nienaruszonym stanie i na czas. Do tego jednak potrzebny jest niezawodnie działający łańcuch dostaw, z zapewnieniem produktom optymalnych warunków w trakcie transportu i magazynowania. Pojemniki składane z tworzyw sztucznych firmy bekuplast zapewniają bezpieczeństwo szerokiej gamy artykułów spożywczych i niespożywczych, od chwili zapakowania do momentu dostarczenia do klienta końcowego. 

Nie od dziś wiadomo, że pojemniki z tworzywa sztucznego zapewniają doskonałą ochronę przewożonych artykułów, dlatego w Europie są najczęściej wykorzystywanymi elementami w łańcuchu dostaw. Są stabilne, wytrzymałe na obciążenia, a dzięki możliwości układania w stos ułatwiają paletyzację i magazynowanie. Pojemniki składane to swoisty kolejny krok na drodze ewolucji pojemników z tworzywa sztucznego. Mają one wiele zalet: po rozłożeniu nie ustępują pojemnością, trwałością i stabilnością konwencjonalnym pojemnikom, ale po złożeniu ich pojemność zmniejsza się nawet o 84%; to oznacza, że zajmują mniej miejsca w transporcie, ograniczając jego koszty i przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla (do ich przewiezienia potrzeba mniej ciężarówek). 

bekuplast oferuje produkty w standardowych wymiarach 400x300 mm oraz 600x400 mm, które są kompatybilne z pojemnikami Euro i mogą być układane na europaletach (1200x800 mm) oraz paletach przemysłowych (1000x800 mm). Są również jak one stabilne i wytrzymałe; dzięki mocnej konstrukcji bocznych ścian pojemniki oferowane przez firmę bekuplast są wyjątkowo odporne na obciążenia przy układaniu w stos. 

Szeroka oferta rozwiązań

Niewątpliwym atutem oferowanych przez bekuplast produktów jest ich duża różnorodność. Kilkanaście dostępnych modeli daje szansę doboru najlepszego typu/wersji/rozmiaru pojemnika przeznaczonego do transportu konkretnych towarów. Zaletą każdego z nich jest specjalna, wbudowana komora, umożliwiająca bezpieczne trzymanie i mocowanie kart RFID, dzięki której można śledzić transport w łańcuchu logistycznym. Dla użytkownika liczy się również łatwość oszacowania paletowych jednostek ładunkowych: w stosie mają zawsze wysokość 2,34 metra. Wykorzystanie nowych rozwiązań – takich jak technologia wtrysku wody – decyduje o dużej wytrzymałości pojemników na obciążenie.

W ofercie bekuplast klienci znajdą pojemniki składane do różnych zastosowań. Clever Retail Box – pojemniki o pełnych ścianach i dnie, przeznaczone głównie dla sektorów niespożywczych – wykorzystuje się do transportu towarów do sklepów detalicznych oraz w zautomatyzowanych systemach magazynowania. Dzięki ergonomicznym uchwytom nadają się do ręcznego przemieszczania ładunków, ale są również dostosowane do przenośników taśmowych.

Pojemniki tego typu oferują zmniejszenie objętości o około 80% w stanie pustym i są dostępne z jednym z trzech rodzajów dna: gładkim, ożebrowanym lub podwójnym. Do innych zalet Clever Retail Box można zaliczyć również: prostotę użytkowania dzięki zamknięciu typu lift-lock (opatentowanemu mechanizmowi blokującemu i odblokowującemu, który ułatwia składanie i rozkładanie pojemników), zabezpieczenie towaru przez opcjonalne zaplombowanie oraz stabilną ścianę boczną umożliwiającą wysokie układanie pojemników jeden na drugim.

Ażurowe pojemniki bekuplast Clever Fresh doskonale sprawdzają się w transporcie świeżych warzyw i owoców, których przewóz – ze względu na ich ograniczoną trwałość i niską odporność na uszkodzenia – jest wyjątkowym wyzwaniem logistycznym. 

Z badań przeprowadzonych przez Niemiecki Instytut Fraunhofera ds. Przepływu Materiałów i Logistyki oraz Uniwersytet Bonn wynika, że około 4% produktów ulega uszkodzeniom w opakowaniach jednorazowych, ale tylko 0,1% w opakowaniach wielokrotnego użytku. Ta pozornie niewielka różnica procentowa przekłada się na gigantyczny rozziew po przeliczeniu na euro: używanie kartonowych oraz drewnianych opakowań generuje straty w wysokości 68 mln rocznie, tymczasem zastosowanie plastikowej skrzynki redukuje ją do... 2 mln euro. Dodajmy do tego mniej wymierne, ale równie ważne ograniczenie marnotrawstwa żywności, które stanowi współcześnie poważny problem. 

Składane pojemniki transportowe typu Clever Fresh zaprojektowano z myślą o zwrotnych logistykach świeżych produktów. Zmniejszają one objętość o ok. 84% w stanie pustym, a to w rezultacie skutkuje efektywniejszym wykorzystaniem przestrzeni zarówno w magazynie, jak i w transporcie powrotnym. Naturalnie minimalizacja pojemności maksymalizuje zysk producentów owoców i warzyw.

Zastosowanie konstrukcji ażurowej ma za zadanie zahamować proces dojrzewania świeżych produktów oraz dostarczyć do odbiorcy warzywa i owoce w pożądanym stanie. To ważne, bowiem w zarządzaniu opakowaniami często pomijane jest zagadnienie dotyczące temperatury i etylenu. Zjawiska polegające na absorpcji tlenu oraz wydzielaniu dwutlenku węgla są kluczowe dla zachowania świeżości owoców i warzyw. Mówiąc prościej, każdy owoc nawet po zerwaniu oddycha i żyje, dlatego musimy wpłynąć na spowolnienie tego procesu. Wspomniany etylen także odgrywa w tym momencie kluczową rolę (gaz ten może przyspieszyć dojrzewanie owoców nawet 10-krotnie). Nie dziwi więc waga, jaką bekuplast przykłada do optymalnej konstrukcji ażurowej skrzynki. 

Za rozwiązaniami bekuplast przemawiają nie tylko duża różnorodność oferty i jej technologiczne zaawansowanie. Wieloletnie doświadczenie, know-how i gruntowna znajomość potrzeb rynkowych umożliwiają firmie bekuplast precyzyjne reagowanie na ściśle określone oczekiwania produktowe klientów. Kompetentni pracownicy, zorientowane rynkowo produkty i nowoczesna technika stanowią podstawę sukcesu przedsiębiorstwa. 

Na podstawie informacji firmy bekuplast opracował TK